Մարտի 23-ին ԱԺ-Կառավարություն հարցուպատասխանի ընթացքում «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Հերիքնազ Տիգրանյանը, հարց ուղղելով Աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի նախարար Նարեկ Մկրտչյանին, տեղեկացրել է, որ հարցն ուղղում է հանրային իրազեկումն ապահովվելու եւ որոշակի ճշգրտումներ մտցնելու համար: Պատգամավորին հետաքրքրել է Կառավարության կողմից երրորդ եւ հաջորդ երեխային տրամադրվող դրամական աջակցության տրամադրման կարգը:
Աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի նախարար Նարեկ Մկրտչյանը տեղեկացրել է, որ 2022թ. հունվարի 1-ից մեկնարկել է ծրագիրը: Նախարարն ընդգծել է, որ այսօրվա դրությամբ 1794 դիմում է առկա, որից 1350-ը բավարարվել է, մնացածը գտնվում է մշակման փուլում:

On March 23, during the NA-Government Q & A, the deputy of the Civil Contract Faction Heriknaz Tigranyan, addressed a question to the Minister of Labor and Social Affairs Narek Mkrtchyan for ensuring the public awareness and making certain specifications. The deputy was interested in the order of providing monetary support to the third and next child by the Government.
The Minister of Labor and Social Affairs Narek Mkrtchyan informed that the programme began from January 1, 2022. The Minister underlined, by the data of today, 1794 applications are available, and 1350 out of which have been satisfied, the remaining ones are at the stage of revision.