Ազգային ժողովի խորհուրդը գումարել է արտահերթ նիստ
Խորհրդարանի ղեկավար Ալեն Սիմոնյանի նախագահությամբ ապրիլի 1-ին ԱԺ խորհուրդը գումարել է արտահերթ նիստ:
Խորհրդի անդամները քննարկել եւ համաձայնություն են տվել 2022թ. ապրիլի 1-ին` ժամը 12:00-ին, նախաձեռնողի սահմանած օրակարգով եւ ժամկետում Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ գումարելուն:
ՄԹ խորհրդարանի Մեծ Բրիտանիա-Հայաստան բարեկամական խմբի անդամներն այցելել են Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր
Հայաստանում գտնվող ՄԹ խորհրդարանի Մեծ Բրիտանիա-Հայաստան բարեկամական խմբի ղեկավար Թիմ Լոութընի գլխավորած պատվիրակության անդամներն ապրիլի 1-ին ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ, ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Մեծ Բրիտանիա բարեկամական խմբի ղեկավար Էդուարդ Աղաջանյանի ու ԱԺ պատգամավոր Մարիամ ...
Ապրիլի 1-ին Վահե Ղալումյանի նախագահությամբ տեղի է ունեցել ԱԺ տարածքային կառավարման, տեղական ինքնակառավարման, գյուղատնտեսության եւ շրջակա միջավայրի պահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովի արտահերթ նիստը: Հանձնաժողովը երկրորդ ընթերցմամբ քննարկել եւ դրական եզրակացություն է տվել ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ Վա...
Ապրիլի 1-ին ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Մեծ Բրիտանիա բարեկամական խմբի անդամները` Էդուարդ Աղաջանյանի ղեկավարությամբ, հանդիպել են ՄԹ խորհրդարանի Մեծ Բրիտանիա-ՀՀ բարեկամական խմբի ղեկավար Թիմ Լոութընի գլխավորած պատվիրակության անդամների հետ: Էդուարդ Աղաջանյանը, ողջունելով հյուրերին խորհրդարանում, կարեւորել է պատվիրակ...
Արտահերթ նիստի օրակարգում «Տեղական ինքնակառավարման մասին» օրենքում առաջարկվող լրացումն է
Ապրիլի 1-ին Ազգային ժողովը գումարել է արտահերթ նիստ: Օրակարգում պատգամավորներ Վահագն Հովակիմյանի, Վլադիմիր Վարդանյանի եւ Արփինե Դավոյանի հեղինակած ««Տեղական ինքնակառավարման մասին» օրենքում լրացում կատարելու մասին» օրենքի նախագիծն է: Մինչ օրակարգային հարցը քննարկելը` պատգամավոր Զեմֆիրա Միրզոեւան, ով ...
ԱԺ երեք խմբակցությունների պատգամավորները Վաշինգտոնում իրենց գործընկերներին ներկայացրել են Հայաստանի եւ Արցախի անվտանգային իրավիճակը
Ամերիկայի միացյալ նահանգներում անցկացվող «Օրենսդրությունը ԱՄՆ-ում» թեմայով «Բաց աշխարհ» ծրագրի շրջանակում Վաշինգտոնում են «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավորներ` ՀՀ ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Գեւորգ Պապոյանը, Քրիստինե Պողոսյանն ու Ալխաս Ղազար...
ԱԺ տարածքային կառավարման, տեղական ինքնակառավարման, գյուղատնտեսության եւ շրջակա միջավայրի պահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովը կգումարի արտահերթ նիստ
ԱԺ տարածքային կառավարման, տեղական ինքնակառավարման, գյուղատնտեսության եւ շրջակա միջավայրի պահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովը ապրիլի 1-ին` ժամը 16:40-ին, 114 դահլիճում կգումարի արտահերթ նիստ: ...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանն ընդունել է ՄԹ խորհրդարանի ՄԲ-Հայաստան բարեկամական խմբի ղեկավարի գլխավորած պատվիրակությանը
ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանն ընդունել է Միացյալ Թագավորության խորհրդարանի Մեծ Բրիտանիա-Հայաստան բարեկամական խմբի ղեկավար Թիմ Լոութընի գլխավորած պատվիրակությանը: Ողջունելով հյուրերին՝ Ալեն Սիմոնյանը երախտագիտություն է հայտնել Հայաստանի եւ Արցախի համար դժվարին ժամանակաշրջանում Հայաստան այցելելու համար...
Ապրիլի 1-ին` ժամը 12:00-ին, կգումարվի Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ
ՀՀ ԱԺ նախագահի որոշմամբ, ՀՀ Սահմանադրության 100-րդ եւ «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 41-րդ հոդվածների համաձայն` Ազգային ժողովի պատգամավորների նախաձեռնությամբ ապրիլի 1-ին` ժամը 12:00-ին, կգումարվի Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ: Օրակարգը՝ այստեղ: ...

1 апреля состоялось внеочередное заседание Совета НС, которое вел Председатель НС А.Симонян.
Члены Совета обсудили и согласовали созыв внеочередного заседания Национального Собрания 1 апреля 2022 г., в 12:00 часов, по повестке дня и в сроки, установленные инициатором.
Члены парламентской группы дружбы Великобритания-Армения посетили мемориал в Цицернакаберде
1 апреля члены делегации во главе с руководителем группы дружбы Великобритания-Армения парламента Соединенного Королевства Тимом Лоутоном в сопровождении председателя Постоянной комиссии НС по внешним связям Э.Агаджаняна, руководителя  группы дружбы Армения-Великобритания и члена группы М.Погос...
1 апреля состоялось внеочередное заседание Постоянной комиссии НС по вопросам территориального управления, местного самоуправления, сельского хозяйства и охраны окружающей среды под председательством В.Галумяна.Комиссия обсудила во втором чтении проект о внесении дополнения в закон “О местном самоуп...
1 апреля группа дружбы НС Армения-Великобритания во главе с Э.Агаджаняном встретилась с членами делегации во главе с руководителем группы дружбы Великобритания-Армения парламента Соединенного Королевства Тимом Лоутоном.Приветствуя гостей в парламенте, Э.Агаджанян особо отметил визит делегации в этот...
Дополнение в закон “О местном самоуправлении” – в повестке внеочередного заседания
1 апреля Национальное Собрание созвало внеочередное заседание. В повестке дня – проект закона о внесении дополнения в закон “О местном самоуправлении”, предложенный депутатами В.Овакимяном, В.Варданяном и А.Давоян.По повестке заседания обстоятельно выступил соавтор законопроекта В.Овакимян, аргумент...
Депутаты трех фракций НС представили вашингтонским коллегам ситуацию с безопасностью в Армении и Арцахе
В рамках проводимой в Соединенных Штатах по теме “Законодательство в США” программы “Открытый мир” в Вашингтоне находятся депутаты фракции “Гражданский договор”, председатель Постоянной комиссии НС по финансово-кредитным и бюджетным вопросам Г.Папоян, члены фракции К.Погосян и А.Казарян, председател...
Председатель НС А.Симонян принял делегацию во главе с руководителем группы дружбы Великобритания - Армения парламента Соединенного Королевства
Председатель НС Ален Симонян принял делегацию во главе с руководителем группы дружбы Великобритания-Армения парламента Соединенного Королевства Тимом Лоутоном.Приветствуя гостей, А.Симонян поблагодарил за посещение Армении в сложный для Армении и Арцаха период.Участники встречи коснулись 30-летия ус...
1 апреля, в 12:00 часов, созывается внеочередное заседание НС
Решением Председателя НС РА, в соответствии со ст.100 Конституции РА и ст.41 Конституционного закона "Регламент Национального Собрания", по инициативе депутатов НС 1 апреля, в 12:00 часов, созывается внеочередное заседание НС – по соответствующей повестке дня....