Ազգային ժողովի խորհուրդը գումարել է արտահերթ նիստ
Խորհրդարանի ղեկավար Ալեն Սիմոնյանի նախագահությամբ ապրիլի 1-ին ԱԺ խորհուրդը գումարել է արտահերթ նիստ:
Խորհրդի անդամները քննարկել եւ համաձայնություն են տվել 2022թ. ապրիլի 1-ին` ժամը 12:00-ին, նախաձեռնողի սահմանած օրակարգով եւ ժամկետում Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ գումարելուն:
ՄԹ խորհրդարանի Մեծ Բրիտանիա-Հայաստան բարեկամական խմբի անդամներն այցելել են Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր
Հայաստանում գտնվող ՄԹ խորհրդարանի Մեծ Բրիտանիա-Հայաստան բարեկամական խմբի ղեկավար Թիմ Լոութընի գլխավորած պատվիրակության անդամներն ապրիլի 1-ին ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ, ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Մեծ Բրիտանիա բարեկամական խմբի ղեկավար Էդուարդ Աղաջանյանի ու ԱԺ պատգամավոր Մարիամ ...
Ապրիլի 1-ին Վահե Ղալումյանի նախագահությամբ տեղի է ունեցել ԱԺ տարածքային կառավարման, տեղական ինքնակառավարման, գյուղատնտեսության եւ շրջակա միջավայրի պահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովի արտահերթ նիստը: Հանձնաժողովը երկրորդ ընթերցմամբ քննարկել եւ դրական եզրակացություն է տվել ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ Վա...
Ապրիլի 1-ին ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Մեծ Բրիտանիա բարեկամական խմբի անդամները` Էդուարդ Աղաջանյանի ղեկավարությամբ, հանդիպել են ՄԹ խորհրդարանի Մեծ Բրիտանիա-ՀՀ բարեկամական խմբի ղեկավար Թիմ Լոութընի գլխավորած պատվիրակության անդամների հետ: Էդուարդ Աղաջանյանը, ողջունելով հյուրերին խորհրդարանում, կարեւորել է պատվիրակ...
Արտահերթ նիստի օրակարգում «Տեղական ինքնակառավարման մասին» օրենքում առաջարկվող լրացումն է
Ապրիլի 1-ին Ազգային ժողովը գումարել է արտահերթ նիստ: Օրակարգում պատգամավորներ Վահագն Հովակիմյանի, Վլադիմիր Վարդանյանի եւ Արփինե Դավոյանի հեղինակած ««Տեղական ինքնակառավարման մասին» օրենքում լրացում կատարելու մասին» օրենքի նախագիծն է: Մինչ օրակարգային հարցը քննարկելը` պատգամավոր Զեմֆիրա Միրզոեւան, ով ...
ԱԺ երեք խմբակցությունների պատգամավորները Վաշինգտոնում իրենց գործընկերներին ներկայացրել են Հայաստանի եւ Արցախի անվտանգային իրավիճակը
Ամերիկայի միացյալ նահանգներում անցկացվող «Օրենսդրությունը ԱՄՆ-ում» թեմայով «Բաց աշխարհ» ծրագրի շրջանակում Վաշինգտոնում են «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավորներ` ՀՀ ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Գեւորգ Պապոյանը, Քրիստինե Պողոսյանն ու Ալխաս Ղազար...
ԱԺ տարածքային կառավարման, տեղական ինքնակառավարման, գյուղատնտեսության եւ շրջակա միջավայրի պահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովը կգումարի արտահերթ նիստ
ԱԺ տարածքային կառավարման, տեղական ինքնակառավարման, գյուղատնտեսության եւ շրջակա միջավայրի պահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովը ապրիլի 1-ին` ժամը 16:40-ին, 114 դահլիճում կգումարի արտահերթ նիստ: ...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանն ընդունել է ՄԹ խորհրդարանի ՄԲ-Հայաստան բարեկամական խմբի ղեկավարի գլխավորած պատվիրակությանը
ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանն ընդունել է Միացյալ Թագավորության խորհրդարանի Մեծ Բրիտանիա-Հայաստան բարեկամական խմբի ղեկավար Թիմ Լոութընի գլխավորած պատվիրակությանը: Ողջունելով հյուրերին՝ Ալեն Սիմոնյանը երախտագիտություն է հայտնել Հայաստանի եւ Արցախի համար դժվարին ժամանակաշրջանում Հայաստան այցելելու համար...
Ապրիլի 1-ին` ժամը 12:00-ին, կգումարվի Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ
ՀՀ ԱԺ նախագահի որոշմամբ, ՀՀ Սահմանադրության 100-րդ եւ «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 41-րդ հոդվածների համաձայն` Ազգային ժողովի պատգամավորների նախաձեռնությամբ ապրիլի 1-ին` ժամը 12:00-ին, կգումարվի Ազգային ժողովի արտահերթ նիստ: Օրակարգը՝ այստեղ: ...

On April 1, the NA Council convened an extraordinary sitting presided over by Head of Parliament Alen Simonyan.
The members of the Council debated and agreed to convene the extraordinary sitting of the National Assembly by the agenda and the term established by the initiator on April 1, 2022 at 12:00.
Members of Great Britain-Armenia Friendship Group Visit Tsitsernakaberd Memorial Complex
On April 1, the members of the Head of the Friendship Group Great Britain-Armenia of Parliament of the United Kingdom Tim Loughton being in Armenia accompanied by the members of the delegation led by the Head of the RA NA Friendship Group Great Britain-Armenia Eduard Aghajanyan and the NA deputy Mar...
On April 1, moderated by Vahe Ghalumyan, the extraordinary sitting of the NA Standing Committee on Territorial Administration, Local Self-Government, Agriculture and Environment Protection.The Committee debated and endorsed the draft law in the second reading on Making Addendum to the Law on Local S...
On April 1, the members of the RA NA Friendship Group Armenia-Great Britain led by Eduard Aghajanyan met with the members of the delegation led by the Head of the Friendship Group Great Britain-Armenia of Parliament of the United Kingdom Tim Loughton.Welcoming the guests in Parliament, Eduard Aghaja...
Addendum Proposed to Law on Local Self-Government is On Agenda of Extraordinary Sitting
On April 1, the National Assembly convened an extraordinary sitting. The draft law on Making Addendum to the Law on Local Self-Government authored by the deputies Vahagn Hovakimyan, Vladimir Vardanyan and Arpine Davoyan was on the agenda.Before...
Deputies of NA Three Factions Present Security Situation of Armenia and Artsakh to Their Colleagues in Washington
In Washington, within the framework of the Open World program on the theme The Legislation in the U.S. being held in the United States of America the deputies from the Civil Contract Faction, Gevorg Papoyan (the Chair of the RA NA Standing Committee on Financial-Credit and Budgetary Affairs) Kristin...
RA NA President Alen Simonyan Receives Delegation Led by Head of Great Britain-Armenia Friendship Group of UK Parliament
The RA NA President Alen Simonyan received the delegation led by the Head of the Great Britain-Armenia Friendship Group of UK Parliament Tim Loughton. Welcoming the guests, Alen Simonyan expressed gratitude for visiting Armenia during a difficult period for Armenia and Artsakh. The participants of t...
On April 1 at 12:00, the extraordinary sitting of the National Assembly will be convened by the RA NA President’s decision, pursuant to Article 100 of the RA Constitution and Article 41 of the constitutional law of the Rules of Procedure of the National Assembly, on the initiative of the deputies of...