2021թ. մամուլն աշխատել է անկաշկանդ, ազատ:
«Այն հռչակած սկզբունքները, որ Կառավարությունը չի միջամտելու ԶԼՄ-ների գործունեության մեջ, մեծ մասամբ պահպանվել են»,-այս մասին ասել է   Հեռուստատեսության եւ ռադիոյի հանձնաժողովի նախագահ Տիգրան Հակոբյանը ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, սփյուռքի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստում՝ ներկայացնելով իր ղեկավարած կառույցի տարեկան հաղորդումը:
Տիգրան Հակոբյանն անդրադարձել է ԵՄ զեկույցին, որում նշված է, որ Հայաստանը 2018թ. համեմատ 17 կետով բարելավել է իր դիրքերը եւ զբաղեցնում է 63-րդ տեղը 180 պետությունների շարքում: 2021թ. բավականին նվազել են բողոքները մեդիաների կողմից խմբագրական աշխատանքներին միջամտելու վերաբերյալ:
ՀՌՀ նախագահն ընդգծել է, որ իրենք աշխատում են թափանցիկ եւ անկախ: Որեւէ ճնշում հանձնաժողովի վրա չկա եւ չի կարող լինել:
Տիգրան Հակոբյանը խոսել է նաեւ տեսալսողական մեդիա ոլորտը կարգավորող օրենքում փոփոխություններ կատարելու անհրաժեշտության մասին: Նա, կարեւորելով  վերոնշյալ օրենքը, ընդգծել է, որ այն ապահովում է մամուլի ազատությունն ու անկախությունը, սակայն պարունակում է վտանգներ Հայաստանի տեխնիկական անվտանգության համար:
Հեռուստատեսության եւ ռադիոյի հանձնաժողովի նախագահը տեղեկացրել է, որ 2021թ. դեկտեմբերի 31-ի դրությամբ գործել են 110 լիցենզավորված ընկերություններ:
Հեռուստատեսության եւ ռադիոյի հանձնաժողովի տարեկան հաղորդումը կարող եք կարդալ այստեղ:
ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, սփյուռքի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովը հիմնական զեկուցողի բացակայության պատճառով մինչեւ 2 ամիս ժամկետով հետաձգել է ««ՀՀ հարկային օրենսգրքում» փոփոխություններ կատարելու մասին» օրենքի նախագծի քննարկումը:

In 2021, the press worked easily and freely.
“The declared principles that the Government will not interfere in the activities of the mass media, have mainly been preserved,” the Chairman of the Commission on Television and Radio (CTR) Tigran Hakobyan said about that, presenting the annual report of the structure led by him at the sitting of the NA Standing Committee on Science, Education, Culture, Diaspora, Youth and Sport.
Tigran Hakobyan has touched upon the European Union (EU) report, where it notes that Armenia has improved its positions by 17 paragraphs compared with 2018, and it is on the 63rd place among 180 states. In 2021, the complaints on interfering in the editorial work by the media have sufficiently been decreased.
The CTR Chairman underlined that they work transparently and independently. There is no and there cannot be any pressure on the Committee.
Tigran Hakobyan also spoke about the necessity of amending the law regulating the video and audio field. Emphasizing the abovementioned law, he has underscored that it ensures the freedom and independence of the press, but contains dangers for the technical security of Armenia.
The Chairman of the Commission on Television and Radio informed that by 31 December 2021, 110 licensed companies worked.
The NA Standing Committee on Science, Education, Culture, Diaspora, Youth and Sport postponed up to two months the debate of the draft law on Amending the RA Tax Code because of the key rapporteur’s absence.