Հայաստանի Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանն ապրիլի 6-ին ընդունել է ՀԱՊԿ խորհրդարանական վեհաժողովի պատասխանատու քարտուղար Սերգեյ Պոսպելովին:
ՀԱՊԿ նախագահության շրջանակում Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովը հանդես է եկել խորհրդարանական վեհաժողովի 15-ամյակին նվիրված հոբելյանական նիստը հունիսին Երեւանում անցկացնելու առաջարկով:
Հանդիպմանը կողմերն անդրադարձել են նաեւ ՀԱՊԿ խորհրդարանական վեհաժողովի մշտական հանձնաժողովներին: ՀԱՊԿ ԽՎ քաղաքական հարցերի եւ միջազգային համագործակցության մշտական հանձնաժողովի արտագնա նիստը կանցկացվի ընթացիկ տարվա երկրորդ կիսամյակում:
Քննարկման առանցքում են եղել նաեւ ՀԱՊԿ խորհրդարանական վեհաժողովի կառուցվածքի ընդլայնմանն առնչվող հարցեր:

6 апреля Председатель НС А.Симонян принял ответственного секретаря Парламентской Ассамблеи ОДКБ С.Поспелова.
В рамках председательства в ОДКБ Национальное Собрание РА выступило с предложением о проведении в июне в Ереване юбилейного заседания, посвященного 15-летию Парламентской Ассамблеи.
В ходе встречи стороны коснулись также постоянных комиссий ПА ОДКБ. Выездное заседание Постоянной комиссии ПА ОДКБ по политическим вопросам и международному сотрудничеству состоится во второй половине текущего года.