Խորհրդարանում ամեն տարի տարբեր բուհերի ուսանողներ անցնում են ուսումնական փորձառություն:
Այս անգամ Ազգային ժողովում վեցշաբաթյա փորձաշրջան են անցնում ՀՀ պետական կառավարման ակադեմիայի եւ Երեւանի պետական hամալսարանի տարբեր ֆակուլտետների ուսանողները:
Ապրիլի 6-ին նրանց հետ հանդիպել է ԱԺ աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Հերիքնազ Տիգրանյանը:
ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավորը ներկայացրել է իր գլխավորած հանձնաժողովի գործունեության հիմնական ոլորտները, խոսել օրենսդիր մարմնի գործառույթների ու կառուցվածքի մասին:
Քաղաքագիտություն, միջազգային հարաբերություններ, արեւելագիտություն, օտար լեզուներ ուսումնասիրող ուսանողները զրուցել են նաեւ Հայաստանի արտաքին քաղաքականությանն առնչվող հարցերի, հետպատերազմական իրավիճակի մասին:
Հանդիպման ավարտին Հերիքնազ Տիգրանյանն ուսանողներին մաղթել է արդյունավետ ուսումնական փորձառություն անցնել օրենսդիր մարմնում:

Every year, students from different universities take an internship in parliament.
This time the students of different faculties of the Public Administration Academy of the Republic of Armenia and Yerevan State University undergo a six-week probationary period in the National Assembly.
On April 6, the Chair of the NA Standing Committee on Labor and Social Affairs Heriknaz Tigranyan met with them.
The deputy of the NA Civil Contract Faction presented the main spheres of the activity of the Committee headed by her, spoke about the functions and the structure of the legislative body.
The meeting was held on the Q&A format.
The students studying political science, international relations, oriental studies, foreign languages were also interested in the issues related to the foreign policy of Armenia, the post-war situation and spoke about them.
At the end of the meeting, Heriknaz Tigranyan wished the students to take an effective internship in the legislative body.