Խորհրդարանում ամեն տարի տարբեր բուհերի ուսանողներ անցնում են ուսումնական փորձառություն:
Այս անգամ Ազգային ժողովում վեցշաբաթյա փորձաշրջան են անցնում ՀՀ պետական կառավարման ակադեմիայի եւ Երեւանի պետական hամալսարանի տարբեր ֆակուլտետների ուսանողները:
Ապրիլի 6-ին նրանց հետ հանդիպել է ԱԺ աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Հերիքնազ Տիգրանյանը:
ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավորը ներկայացրել է իր գլխավորած հանձնաժողովի գործունեության հիմնական ոլորտները, խոսել օրենսդիր մարմնի գործառույթների ու կառուցվածքի մասին:
Քաղաքագիտություն, միջազգային հարաբերություններ, արեւելագիտություն, օտար լեզուներ ուսումնասիրող ուսանողները զրուցել են նաեւ Հայաստանի արտաքին քաղաքականությանն առնչվող հարցերի, հետպատերազմական իրավիճակի մասին:
Հանդիպման ավարտին Հերիքնազ Տիգրանյանն ուսանողներին մաղթել է արդյունավետ ուսումնական փորձառություն անցնել օրենսդիր մարմնում:

Ежегодно студенты разных вузов проходят учебную практику в парламенте.
Ныне шестинедельную стажировку в Национальном Собрании проходят студенты различных факультетов Академии государственного управления РА и ЕГУ.
6 апреля с ними встретилась председатель Постоянной комиссии НС по труду и социальным вопросам Э.Тигранян.
Депутат фракции "Гражданский договор" представила основные направления деятельности возглавляемой ею комиссии, функции и структуру парламента.
Беседа прошла в формате вопросов-ответов.
Студенты, изучающие политологию, международные отношения, востоковедение, иностранные языки интересовались, в частности, вопросами внешней политики Армении, сложившейся послевоенной ситуацией.
Э.Тигранян в завершение встречи пожелала студентам успешной учебной практики в законодательном органе.