Ապրիլի 24-ին ընդառաջ Հայաստան են ժամանում պատվիրակություններ տարբեր երկրներից:
ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Արգենտինա, Հայաստան-Ուրուգվայ բարեկամական խմբի անդամներ Վլադիմիր Վարդանյանը, Նարեկ Բաբայանն ու Արուսյակ Ջուլհակյանն ապրիլի 21-ին հանդիպել են Արգենտինայից ժամանած պատվիրակության անդամների հետ, որոնց թվում են արեւելագետներ, լրագրողներ, փաստաբաններ, գործարարներ: Պատվիրակությունը գլխավորել է «Արմենիա» միջազգային օդանավակայանի ՓԲԸ-ի նախկին գործադիր տնօրեն Խուան Պաբլո Գեչիջյանը:
Վլադիմիր Վարդանյանը, ողջունելով հյուրերին Ազգային ժողովում, նշել է, որ երկու պետությունների բարեկամական կապերն առավել քան երկդարյա պատմություն ունեն, եւ Արգենտինան Հայաստանի լավագույն բարեկամներից է: Նա ընդգծել է, որ Խուան Պաբլո Գեչիջյանն ու նրա ղեկավարած ընկերությունը կամուրջ են երկու ժողովուրդների միջեւ:
Խուան Պաբլո Գեչիջյանի խոսքով՝ այցի նպատակն է խորացնել մշակույթի եւ պատմության ճանաչելիությունը:
«Մեծ համակրանք  ունեմ Հայաստանի ու հայ ժողովրդի նկատմամբ, հետաքրքրված եմ հայկական հարցով: Մենք այստեղ ենք ապրիլի 24-ին նվիրված հիշատակի արարողություններին մասնակցելու եւ հայ ժողովրդի կողքին լինելու համար»,- ասել է լրագրող-փաստաբան Կարլոս Մասլատոնը:
Հանդիպմանը քննարկվել են Հայաստանի եւ Արգենտինայի միջեւ խորհրդարանական կապերի զարգացմանը, բարեկամական խմբերի համագործակցության խորացմանը վերաբերող հարցեր: Նշվել է, որ մի շարք ոլորտներում համագործակցության մեծ ներուժ կա:

Ahead of April 24, delegations from different countries arrive in Armenia.
On April 21, the members of the RA NA Armenia-Argentina, Armenia-Uruguay Friendship Group Vladimir Vardanyan, Narek Babayan and Arusyak Julhakyan met with the members of the delegation arrived from Argentina, among them orientalists, journalists, lawyers and businessmen. The Executive Director at Armenia International Airports C.J.S.C. Juan Pablo Gechidjian headed the delegation.
Welcoming the guests in the National Assembly, Vladimir Vardanyan has noted that the friendly ties between the two states have a history of more than two centuries, and Argentina is one of the best friends of Armenia. He has underlined that Juan Pablo Gechidjian and the company headed by him are considered to be a bridge between the two peoples.
According to Juan Pablo Gechidjian, the aim of his visit is to deepen the knowledgeability of culture and history.
“I have great sympathy towards Armenia and the Armenian people, I am interested in Armenian cause. We are here to take part in the ceremonies of the memory dedicated to April 24 and to be next to the Armenian people,” the journalist-lawyer Karlos Maslatón said.
At the meeting, issues regarding the development of the parliamentary relations between Armenia and Argentina and the deepening of cooperation between the Friendship Groups were discussed. It has been noted that there is great potential of collaboration in a number of spheres.