ՀՀ հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովը մայիսի 2-ին նշել է հիմնադրման 25-ամյակը:
Տոնական միջոցառմանը մասնակցել են ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Հակոբ Արշակյանը, ՀՀ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը, ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Գեւորգ Պապոյանը, ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ Բաբկեն Թունյանը, ՏԿԵ նախարար Գնել Սանոսյանը, Կառավարության ներկայացուցիչներ, պաշտոնատար անձինք:
Փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը նշել է, որ հանրային ծառայության կարգավորումն ունի սոցիալ-տնտեսական մեծ նշանակություն, եւ հանձնաժողովի գործունեությունն առնչվում է երկրի յուրաքանչյուր քաղաքացուն, յուրաքանչյուր տնտեսվարողին, պետության շահերին:
Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալ Հակոբ Արշակյանն իր շնորհավորական խոսքում ընդգծել է հանձնաժողովի կարեւոր դերակատարությունը պետության զարգացման գործում, որն, ըստ էության, կատարում է հանրության, բիզնեսի եւ Կառավարության միջեւ կարգավորող դեր:
Ըստ ԱԺ փոխնախագահի՝ շատ ոլորտներում, ինչպիսիք են էներգետիկան, փոստային, ջրային, հեռահաղորդակցության ոլորտները, պետության ուղիղ ներազդումը շատ ռիսկային է, որովհետեւ այստեղ ներկայացված են հանրային, բիզնես եւ պետական շահերը: «Հանձնաժողովի գործունեությունն այս տեսանկյունից մեծապես կարեւորվում է»,- նշել է Հակոբ Արշակյանը:
Բարձր գնահատելով հանձնաժողովի ներկա նախագահի ու անդամների գործունեությունը՝ ԱԺ փոխնախագահը մաղթել է նորանոր հաջողություններ կարեւոր դերակատարման մեջ:
ՀՀ հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի նախագահ Գարեգին Բաղրամյանը, շնորհակալություն հայտնելով բարեմաղթանքների համար, ներկայացրել է կառույցի 25-ամյա գործունեությունը:

2 мая Комиссия по регулированию общественных услуг РА (КРОУ) отметила 25-летие основания.
В юбилейном мероприятии приняли участие вице-спикер НС А.Аршакян, вице-премьер-министр РА М.Григорян, председатель Постоянной комиссии НС по финансово-кредитным и бюджетным вопросам Г.Папоян, заместитель председателя Постоянной комиссии НС по экономическим вопросам Б.Тунян, министр территориального управления и инфраструктур РА Г.Саносян, представители правительства, должностные лица.
Вице-премьер М.Григорян отметил, что регулирование публичной службы имеет большое социально-экономическое значение, а деятельность  КРОУ касается каждого гражданина страны, каждого предпринимателя, интересов государства.
Вице-спикер НС А.Аршакян в поздравительной речи подчеркнул важную роль Комиссии в развитии государства, которая, по сути, играет регулирующую роль между обществом, бизнесом и правительством.
По словам вице-спикера, во многих сферах – энергетической, водной, телекоммуникационной – прямое воздействие государства весьма рискованно, поскольку здесь представлены интересы общества, бизнеса и государства. “Деятельность КРОУ с этой точки зрения крайне важна”, - отметил А.Аршакян.
Высоко оценив деятельность действующего председателя и членов комиссии, вице-спикер НС пожелал новых успехов на ответственной стезе.
Председатель КРОУ РА Г.Баграмян, поблагодарив за добрые пожелания, представил 25-летнюю деятельность структуры.