Քննարկվել են «Հարմարավետ միջավայր վաղ մայրության շրջանում գտնվող կանանց համար» ծրագրի հետազոտության արդյունքները
Մայիսի 12-ին ԱԺ աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովում տեղի է ունեցել հանդիպում «Point 33/Կետ 33» հասարակական կազմակերպության ներկայացուցիչների հետ: Քննարկվել են «Հարմարավետ միջավայր վաղ մայրության շրջանում գտնվող կանանց համար» ծրագրի շրջանակում ՀԿ-ի կողմից իրականացրած հետազոտության արդյունքները:
Հանդիպման ընթացքում վեր են հանվել աշխատանքը եւ երեխայի խնամքը համատեղելու հետ կապված իրավակիրառ պրակտիկայում հանդիպող խնդիրները եւ միջազգային փորձում առկա լուծումները:
Աշխատանքային օրենսդրության բարեփոխումների համատեքստում վաղ մայրության շրջանում կանանց կրծքով կերակրման համար աշխատանքային հարմարավետ միջավայրի ստեղծումը եւ այդ նպատակով համապատասխան օրենսդրական կարգավորումների առաջմղումը հանձնաժողովի առաջնահերթություններից է:

Обсуждены результаты исследования “Комфортная среда для женщин в период раннего материнства”
12 мая в Постоянной комиссии НС по труду и социальным вопросам состоялась встреча с представителями общественной организации "Point 33/Точка 33". Обсуждены результаты исследования, проведенного организацией в рамках программы “Комфортная среда для женщин в раннем материнстве”.
В ходе встречи подняты возникающие в правоприменительной практике проблемы совмещения работы и ухода за детьми и решения, имеющиеся в международном опыте
В контексте реформ трудового законодательства одним из приоритетов профильной комиссии является создание комфортных условий труда для кормящих женщин в период раннего материнства и принятие в этих целях соответствующих законодательных положений.