Քննարկվել են «Հարմարավետ միջավայր վաղ մայրության շրջանում գտնվող կանանց համար» ծրագրի հետազոտության արդյունքները
Մայիսի 12-ին ԱԺ աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովում տեղի է ունեցել հանդիպում «Point 33/Կետ 33» հասարակական կազմակերպության ներկայացուցիչների հետ: Քննարկվել են «Հարմարավետ միջավայր վաղ մայրության շրջանում գտնվող կանանց համար» ծրագրի շրջանակում ՀԿ-ի կողմից իրականացրած հետազոտության արդյունքները:
Հանդիպման ընթացքում վեր են հանվել աշխատանքը եւ երեխայի խնամքը համատեղելու հետ կապված իրավակիրառ պրակտիկայում հանդիպող խնդիրները եւ միջազգային փորձում առկա լուծումները:
Աշխատանքային օրենսդրության բարեփոխումների համատեքստում վաղ մայրության շրջանում կանանց կրծքով կերակրման համար աշխատանքային հարմարավետ միջավայրի ստեղծումը եւ այդ նպատակով համապատասխան օրենսդրական կարգավորումների առաջմղումը հանձնաժողովի առաջնահերթություններից է:

Results of Research of Project Comfortable Environment for Women at Early Stages of Motherhood Discussed
On May 12, a meeting with the representatives of the Point 33 NGO was held in the NA Standing Committee on Labor and Social Affairs. The results of the research carried out by the NGO within the framework of the Project Comfortable Environment for Women at Early Stages of Motherhood were discussed.
During the meeting, the problems arising in law enforcement practice related to combining work and child care and the existing solutions in the international experience were raised.
In the context of reforms to labor law, creating a comfortable working environment for breastfeeding women at early stages of motherhood and promoting the relevant legislative regulations to this end are one of the priorities of the Committee.