Ազգային ժողով-Կառավարություն հարցուպատասխանի ժամանակ պատգամավոր Գեւորգ Պապոյանի հարցը վերաբերել է ՀՀ վիճակագրական կոմիտեի հրապարակած 2022 թ. հունվար-ապրիլ ամիսների 9.4  տոկոս տնտեսական ակտիվության ցուցանիշին: Պատգամավորը հետաքրքրվել է, թե ինչպիսի գործողություններ է նախատեսում իրականացնել կառավարությունն այդ տեմպը պահելու համար:
ՀՀ վարչապետը պատասխանել է, որ ապրիլին գրանցվել է երրորդ հանրապետության պատմության գոյության ամբողջ ընթացքում գրանցված եւ աշխատավարձ ստացող աշխատատեղերի բացարձակ ռեկորդ: Ապրիլի արդյունքներով Հայաստանում գրանցված եւ աշխատավարձ ունեցող աշխատատեղերի թիվն ավելի քան 120.000-ով ավելի է, քան 2018 թ.: Առաջին չորս ամիսների տվյալներով այս տարի նախորդ տարվանից մոտավորապես 570 մլրդ դրամով ավելի առեւտրաշրջանառություն է տեղի է ունեցել:

During the National Assembly-Government Q & A session, the question by the deputy Gevorg Papoyan related to the 9,4% economic activeness indicator of January-April 2022 published of the RA Statistics Committee. The deputy inquired about the actions that are envisaged to carry out in order the Government keep the rate.
The RA Prime Minister answered that in April during the whole existence of the history of the third republic and an absolute record of the jobs receiving salary. By the results of April, the number of the jobs registered in Armenia and having salary is 120.000 more than in 2018. According to the date of the first four months this year more trade turnover by about 570 billion AMD has been.