Բարձր եմ գնահատում Նիդերլանդների կողմից Ազգային ժողովին տրամադրվող աջակցությունը: Ուրախ եմ, որ խորհրդարանն ունի Ձեզ նման գործընկեր. ասել է ՀՀ ԱԺ աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր քարտուղար Վահան Նարիբեկյանը մայիսի 30-ին Հայաստանում Նիդերլանդների Թագավորության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Նիկո Սխերմերսի հետ հանդիպման ընթացքում:
Հայաստանի Ազգային ժողովում Նիդերլանդների դեսպանատան ֆինանսավորմամբ տեղադրվել են պլաստիկի եւ թղթի տեսակավորման համար 18 արկղ, որն այսուհետ հնարավորություն կտա խորհրդարանի պատգամավորներին, աշխատակազմին եւ այցելուներին տեսակավորելու թուղթը եւ պլաստիկը: Այս գործիքակազմի շնորհիվ հնարավոր կլինի մեր երկրում զարգացնել թափոնների տեսակավորման մշակույթը: Տեսակավորված թափոնը կտեղափոխվի վերամշակման կայաններ, ստացված գումարը կփոխանցվի խորհրդարանին:
Դեսպանը համոզմունք է հայտնել, որ խորհրդարանի հետ համագործակցությունը կլինի շարունակական եւ կրկին կիրականացվեն հանրօգուտ եւ բնապահպանական նման ծրագրեր:

“Высоко ценю содействие, оказываемое Нидерландами Национальному Собранию. Рад, что у парламента есть такой партнер, как Вы”, - отметил 30 мая в ходе встречи с Чрезвычайным и Полномочным послом Королевства Нидерландов в Армении Нико Схермерсом руководитель-генеральный секретарь Аппарата НС В.Нарибекян.
На финансовые средства посольства Нидерландов в НС установлено 18 специальных урн, позволяющих депутатам, сотрудникам и посетителям сортировать бумагу и пластик. Благодаря этому инструментарию можно будет развивать культуру сортировки мусора в нашей стране. Отсортированные отходы будут переданы на пункты утилизации, а выручка перечислена парламенту.
Посол выразил уверенность, что взаимодействие с НС будет последовательным, а подобные общественно-полезные и экологические программы будут осуществляться и впредь.