Քննարկվեցին միջխորհրդարանական հարաբերությունների հարցեր
Մարտի 2-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանն ընդունեց Լյուքսեմբուրգի կառավարող Քրիստոնեա-սոցիալական կուսակցության խորհրդարանական խմբակցության գլխավոր քարտուղար Ֆրանկ Էնգելին,  Բերտրանժ քաղաքի քաղաքային խորհրդի անդամ Մարկ Ռաուխսին:
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը նշեց, որ Հայաստանի եւ Լյուքսեմբուրգի միջեւ խորհրդարանական կապերին լավ մեկնարկ է տրված եւ այդ կապերը խորացնելու լավ հնարավորություններ են ստեղծված: Բերտրանժեւ Դիլիջան քաղաքների միջեւ համագործակցության օրինակով (որի արդյունքում կհիմնանորոգվի Դիլիջանի թիվ 1 դպրոցը) կարեւորվեց նաեւ այլ քաղաքների միջեւ բարեկամական կապերի հաստատումը: Նշվեց, որ Եվրամիության հետ համատեղ հոկտեմբերին Երեւանում կազմակերպվելու է միջռեգիոնալ համագործակցության խնդիրներին նվիրված խորհրդաժողով, որին կարող է մասնակցել նաեւ Լյուքսեմբուրգի պատվիրակությունը:

Обсуждены вопросы межпарламентских отношений
2 марта Председатель НС Артур Багдасарян принял Генерального секретаря парламентской группы правящей партии Христианких социалистов Люксембурга Франка Энгеля и члена городского совета города Бертранж Марка Раухса.
Председатель НС РА Артур Багдасарян отметил, что дан хороший старт, созданы хорошие возможности для углубления парламентских связей между Арменией и Люксембургом. По примеру сотрудничества между городами Петанж и Дилиджан (будет отремонтирована школа N 1 г. Дилиджана) также придавалась важность установлению дружеских связей между другими городами. Было отмечено, что в октябре в Ереване совместно с Евросоюзом будет организована конференция, посвященная проблемам межрегионального сотрудничества, в которой также может принять участие и делегация Люксембурга.