Տարածքային կառավարման եւ ենթակառուցվածքների նախարարությունը հաշվետու տարում իրականացրել է 22 ծրագիր՝ 130 միջոցառումներով: Ի սկզբանե նախատեսված է եղել իրականացնել 131 միջոցառում: Դրանց իրականացման համար փաստացի ծախսվել է 201 մլրդ  372 մլն դրամ, կատարողականը կազմել է 93,8 տոկոս: Այս մասին ասել է Ֆինանսների նախարար Տիգրան Խաչատրյանը հունիսի 1-ի ԱԺ տնտեսական հարցերի եւ ֆինանսավարկային ու բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստում «Հայաստանի Հանրապետության 2021 թվականի պետական բյուջեի կատարման մասին» տարեկան հաշվետվության նախնական քննարկումների ժամանակ:
Նիստը վարել են ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ Բաբկեն Թունյանը եւ ֆինանսավարկային ու բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Գեւորգ Պապոյանը:
Ֆինանսների նախարար Տիգրան Խաչատրյանն ընդհանուր գծերով ներկայացրել է համապատասխան ոլորտներում իրականացված ծրագրերի կատարողականները:
Պետական եկամուտների կոմիտեն 2021 թ. իրականացրել է  մեկ ծրագիր՝ 12 միջոցառումով: Նախապես ծրագրված է եղել իրականացնել 14 միջոցառում:
Ծախսվել է 27 մլրդ 853 մլն դրամ, կատարողականը կազմել է 97 տոկոս:
Էկոնոմիկայի նախարարությունն իրականացրել է 14 ծրագիր՝ 71  միջոցառումով: Փաստացի ծախսվել է 43 մլրդ  390 մլն դրամ,  կատարողականը կազմել է մոտ  95 տոկոս:
Բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարությունը հաշվետու տարում իրականացրել է 5 ծրագիր՝ 14 միջոցառումով: Փաստացի ծախսվել է 6 մլրդ 612 մլն դրամ: Կատարողականը եղել է 92,3 տոկոս:
Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի աշխատանքների կատարողականը կազմել է 97,7 տոկոս: 1 ծրագրի շրջանակում հանձնաժողովն իրականացրել է 4 միջոցառում. դրանց իրականացման համար փաստացի օգտագործվել է 833,7 մլն դրամ:
Տնտեսական մրցակցության պաշտպանության պետական հանձնաժողովն իրականացրել է 1 ծրագիր՝ 2 միջոցառումով: Փաստացի օգտագործվել է 529,7 մլն դրամ, կատարողականը 98,5 տոկոս է:
1 ծրագիր՝ 4 միջոցառումով էլ իրականացրել է Կադաստրի կոմիտեն: Կատարողականը կազմել է 94,6 տոկոս, ծախսվել է 3 մլրդ 964,8 մլն դրամ:
Քաղաքաշինության կոմիտեն իրականացրել է 2 ծրագիր՝ 10 միջոցառումով: Ծախսվել է 1 մլրդ 238 մլն դրամ, կատարողականը եղել է 93,7 տոկոս:

In the reporting year, the Ministry of the Territorial Administration and Infrastructure carried out 22 programmes with 130 events. From the beginning 131 events were designed to carry out. 201bln 372mln AMD was spent in fact for their implementation, the performance was 93.8%. The Minister of Finance Tigran Khachatryan said about this at the joint sitting of the Standing Committees on Economic Affairs and on Financial-Credit and Budgetary Affairs during the preliminary discussions of the annual report on the RA State Budget Execution on June 1.
The Deputy Chair of the NA Standing Committee on Economic Affairs Babken Tunyan and the Chair of the Standing Committee on Financial-Credit and Budgetary Affairs Garegin Papoyan moderated the sitting.
The Minister of Finance Tigran Khachatryan presented the performances of the programmes implemented in the relevant spheres.
In 2021, the State Revenue Committee carried out one programme with 12 events. 14 events were planned beforehand.
27bln 853mln AMD was spent, and the performance was 97%.
The Ministry of Economy implemented 14 programmes with 71 events. 43bln 390mln AMD was spent factually, the performance was about 95%. The Ministry of Hi-Tech Industry carried out 5 programmes with 14 events. 6bln 612mln AMD was spent, and the performance was 92.3%.
The performance of the work of the Public Services Regulatory Commission (PSRC) was 97.7%. Within the framework of one programme the Commission implemented four events: 833.7mln AMD was factually used for their implementation.
The State Commission for Protection of Economic Competition carried out one programme with two events. 520.7mlnAMD was used, the performance is 98.5%.
The Cadastre Committee carried out one programme with four events. The performance was 94.6%, 3bln 964.8mln AMD was spent/
The Urban Development Committee carried out two programmes with 10 events. 1bln 248mln AMD was spent, the performance was 93.7%.