Տարածքային կառավարման եւ ենթակառուցվածքների նախարարությունը հաշվետու տարում իրականացրել է 22 ծրագիր՝ 130 միջոցառումներով: Ի սկզբանե նախատեսված է եղել իրականացնել 131 միջոցառում: Դրանց իրականացման համար փաստացի ծախսվել է 201 մլրդ  372 մլն դրամ, կատարողականը կազմել է 93,8 տոկոս: Այս մասին ասել է Ֆինանսների նախարար Տիգրան Խաչատրյանը հունիսի 1-ի ԱԺ տնտեսական հարցերի եւ ֆինանսավարկային ու բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստում «Հայաստանի Հանրապետության 2021 թվականի պետական բյուջեի կատարման մասին» տարեկան հաշվետվության նախնական քննարկումների ժամանակ:
Նիստը վարել են ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ Բաբկեն Թունյանը եւ ֆինանսավարկային ու բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Գեւորգ Պապոյանը:
Ֆինանսների նախարար Տիգրան Խաչատրյանն ընդհանուր գծերով ներկայացրել է համապատասխան ոլորտներում իրականացված ծրագրերի կատարողականները:
Պետական եկամուտների կոմիտեն 2021 թ. իրականացրել է  մեկ ծրագիր՝ 12 միջոցառումով: Նախապես ծրագրված է եղել իրականացնել 14 միջոցառում:
Ծախսվել է 27 մլրդ 853 մլն դրամ, կատարողականը կազմել է 97 տոկոս:
Էկոնոմիկայի նախարարությունն իրականացրել է 14 ծրագիր՝ 71  միջոցառումով: Փաստացի ծախսվել է 43 մլրդ  390 մլն դրամ,  կատարողականը կազմել է մոտ  95 տոկոս:
Բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարությունը հաշվետու տարում իրականացրել է 5 ծրագիր՝ 14 միջոցառումով: Փաստացի ծախսվել է 6 մլրդ 612 մլն դրամ: Կատարողականը եղել է 92,3 տոկոս:
Հանրային ծառայությունները կարգավորող հանձնաժողովի աշխատանքների կատարողականը կազմել է 97,7 տոկոս: 1 ծրագրի շրջանակում հանձնաժողովն իրականացրել է 4 միջոցառում. դրանց իրականացման համար փաստացի օգտագործվել է 833,7 մլն դրամ:
Տնտեսական մրցակցության պաշտպանության պետական հանձնաժողովն իրականացրել է 1 ծրագիր՝ 2 միջոցառումով: Փաստացի օգտագործվել է 529,7 մլն դրամ, կատարողականը 98,5 տոկոս է:
1 ծրագիր՝ 4 միջոցառումով էլ իրականացրել է Կադաստրի կոմիտեն: Կատարողականը կազմել է 94,6 տոկոս, ծախսվել է 3 մլրդ 964,8 մլն դրամ:
Քաղաքաշինության կոմիտեն իրականացրել է 2 ծրագիր՝ 10 միջոցառումով: Ծախսվել է 1 մլրդ 238 մլն դրամ, կատարողականը եղել է 93,7 տոկոս:

Предварительные обсуждения отчета об исполнении госбюджета продолжены в постоянных комиссиях НС
Министерством территориального управления и инфраструктур РА в отчетном году реализовано 22 проекта, проведено 130 мероприятий. Изначально планировалось 131 мероприятие. На их реализацию фактически израсходовано 201 млрд 372 млн драмов, исполнение составило 93,8%. Об этом заявил министр финансов Т.Хачатрян на совместном заседании 1 июня постоянных комиссий НС по экономическим вопросам и по финансово-кредитным и бюджетным вопросам в ходе предварительного обсуждения годового отчета об исполнении Государственного бюджета РА на 2021 г.
Заседание вели заместитель председателя Постоянной комиссии по экономическим вопросам Б.Тунян и председатель Постоянной комиссии по финансово-кредитным и бюджетным вопросам Г.Папоян.
Министр финансов Т.Хачатрян в общих чертах представил результаты реализации программ в соответствующих сферах.
Комитет государственных доходов (КГД) в 2021 г. реализовал одну программу из 12 мероприятий из ранее намеченных 14.
Израсходовано 27 млрд 853 млн драмов, исполнение составило 97%.
Министерство экономики РА реализовало 14 программ с 71 мероприятием. Фактически израсходовано 43 млрд 390 млн драмов, выполнение составило около 95%.
Министерство высокотехнологичной промышленности РА в отчетном году реализовало 5 проектов с 14 мероприятиями. Фактически было ис трачено 6 млрд 612 млн драмов. Эффективность составила 92,3%.
Выполнение работы Комиссии по регулированию общественных услуг (КРОУ) составило 97,7%. В рамках одной программы комиссией реализовано четыре мероприятия. На их реализацию фактически использовано 833,7 млн ​​драмов.
Государственная комиссия по защите экономической конкуренции (ГЗЭК) реализовала 1 программу с 2 мероприятиями. Фактически использовано 529,7 млн ​​драмов, исполнение 98,5%.
1 программа из 4 мероприятий реализована Комитетом кадастра. Исполнение составило 94,6%, израсходовано 3 млрд 964,8 млн драмов.
Комитет по градостроительству реализовал 2 проекта с 10 мероприятиями. Израсходовано 1 млрд 238 млн драмов, исполнение составило 93,7%.