Պարաօլիմպիկ խաղերի Հայաստանի հավաքականը մեկնում է Թուրին
Մարտի 3-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը ընդունեց պարաօլիմպիկ խաղերին մասնակցող հայ մարզիկներին`  Մհեր Ավանեսյանին, Գրետա Խնձրցյանին, Գարուշ Դանիելյանին եւ հայկական պարաօլիմպիկ խաղերի կոմիտեի նախագահ Հակոբ Աբրահամյանին: Հանդիպմանը մասնակցում էր ՀՀ ԱԺ սոցիալական, առողջապահության եւ բնության պահպանության հարցերի հանձնաժողովի նախագահ Գագիկ Մխեյանը:
Հակոբ Աբրահամյանը ԱԺ նախագահին ներկայացնելով Թուրինի հաշմանդամ մարզիկների ձմեռային օլիմպիական խաղերին մասնակցող Հայաստանի հավաքականի անդամներին`պատմեց նաեւ հաշմանդամ մարզիկների խնդիրների մասին, որոնց լուծումների համար պայմանավորվածություն ձեռքբերվեց Թուրինից վերադառնալուց հետո կազմակերպել հաշմանդամային սպորտին նվիրված խորհրդարանական լսումներ` համակողմանիորեն քննարկելու բոլոր խնդիրները` սկսած ճյուղային պատկանելությունից մինչեւ ֆինանսական ապահովում ու մարզային կտրվածքով մարզադահլիճների համապատասխանեցում:
Աժ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը երեք հայ մարզիկներին հաջողություններ մաղթեց ձմեռային օլիմպիական խաղերում, որոնց 110 երկրի մասնակցություն է սպասվում եւ իր աջակցությունը հայտնեց բոլոր խնդիրների լուծման համար:

Сборная Армении по параолимпийским играм отбывает в Турин
3 марта Председатель НС РА Артур Багдасарян принял армянских спортсменов, принимающих участие в параолимпийских играх – Мгера Аванесяна, Грету Хндзрцян, Гаруша Даниеляна и Председателя комитета армянских параолимпийских игр Акопа Абраамяна. Во встрече принимал участие председатель Постоянной комиссии НС по социальным вопросам, по вопросам здравоохранения и охраны природы Гагик Мхеян.
Акоп Абраамян, представив членов сборной Армении, участвующих в зимних олимпийских играх спортсменов-инвалидов в Турине, также рассказал о проблемах спортсменов-инвалидов, для решения которых была достигнута договоренность об организации по возвращении из Турина парламентских слушаний, посвященных инвалидному спорту, для многостороннего обсуждения всех вопросов, начиная отраслевой принадлежностью и кончая финансовым обеспечением и приведением в соответствие спортивных залов.
Председатель НС РА Артур Багдасарян пожелал трем армянским спортсменам удачи в зимних олимпийских играх, в которых будут принимать участие представители из 110 стран и выразил свою готовность в содействии решению всех проблем.