ԵԱՀԿ հուշամեդալ ԱԺ նախագահին եւ գրքեր ԱԺ գրադարանին
Մարտի 6-ին ԵԱՀԿ երեւանյան գրասենյակի ղեկավար, դեսպան Վլադիմիր Պրյախինը Ազգային ժողովի գրադարանին փոխանցեց տարբեր ոլորտներին վերաբերողհայերեն, ռուսերեն, անգլերենգրքեր:
ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը,  նշելով, որ արդյունավետ համագործակցություն է ձեւավորվել Ազգային ժողովի եւ ԵԱՀԿ-ի միջեւ` անդրադարձավ նաեւ կայուն ավանդույթներին, որոնք դրսեւորվում են այդ համագործակցության մեջ:
ԵԱՀԿ երեւանյան գրասենյակի ղեկավար, դեսպան Վլադիմիր Պրյախինը կարեւորեց  ԱԺ-ի դերը քաղաքացիական ինստիտուտների կայացման եւ ժողովրդավարության հաստատման գործում: Նշելով,որ սահմանադրական փոփոխություններից հետո ընդլայնվել են խորհրդարանի իրավասությունները, դեսպանը կարեւորեց ԵԱՀԿ եւ ԱԺ-ի համագործակցության խորացումը օրինաստեղծ գործունեության կատարելագործման, հակակոռուպցիոն պայքարի ոլորտներում եւ այլն: «Չեմ կարող չօգտվել հնարավորությունից ու չնշել հրաշալի համագործակցությունը, որ ստեղծվել է ԵԱՀԿ-ի եւԱզգային ժողովի միջեւ»,-ասաց պարոն Պրյախինը:  Խորհրդարանի նախագահի հետ ձեռքբերված պայմանավորվածությամբ համագործակցության մի ոլորտ էլ կդառնա հակակոռուպցիոն գործունեությունը, օրինաստեղծ գործունեության կատարելագործումը ու նոր իրողություններին Ընտրական օրենսգրքի համապատասխանեցումը, որի արդյունքը կդառնա 2007-ի խորհրդարանական ընտրություններիազատ, արդար եւ թափանցիկ լինելուն նպաստելը:
ԵԱՀԿ Երեւանյան գրասենյակի ղեկավար, դեսպան Վլադիմիր Պրյախինը ԵԱՀԿ-ի հետ սերտ համագործակցության զարգացման համար ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանին պարգեւատրեց ԵԱՀԿ հուշամեդալով:

Памятная медаль ОБСЕ Председателю НС и книги библиотеке НС
6 марта руководитель Ереванского офиса ОБСЕ, Посол Владимир Пряхин передал библиотеке Национального Собрания книги на армянском, русском и английском языках, касающиеся разных сфер.
Председатель НС Артур Багдасарян, отметив, что имеет место эффективное сотрудничество между Национальным Собранием и ОБСЕ, также затронул устоявшиеся традиции, которые проявляются в этом сотрудничестве. Руководитель Ереванского офиса ОБСЕ, Посол Владимир Пряхин подчеркнул важность роли НС в установлении гражданских институтов и утверждении демократии. Отметив, что правомочия парламента расширились после конституционной реформы, Посол придал важность углублению сотрудничества между ОБСЕ и НС в сферах усовершенствования законотворческой деятельности, антикоррупционной борьбы и т.д. ,,Не могу не воспользоваться ситуацией и не отметить прекрасное сотрудничество, которое имеет место между ОБСЕ и Национальным Собранием” – сказал г-н Пряхин. Согласно достигнутой с председателем парламента договоренности, антикоррупционная деятельность, усовершенствование законотворчекой деятельности и приведение Избирательного кодекса в соответствие с новыми реалиями станут еще одной сферой сотрудничества, результатом чего станет содействие свободным, справедливым и прозрачным парламентским выборам 2007 года.
Руководитель Ереванского офиса ОБСЕ, Посол Владимир Пряхин наградил Председателя НС Артура Багдасаряна Памятной медалью ОБСЕ за развитие тесного сотрудничества с ОБСЕ.