ԱԺ պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովը հունիսի 10-ին երկրորդ ընթերցմամբ քննարկել է Կառավարության հեղինակած ««Թմրամիջոցների եւ հոգեմետ (հոգեներգործուն) նյութերի մասին» օրենքում լրացում կատարելու մասին» եւ «ՀՀ քրեական օրենսգրքում լրացումներ կատարելու մասին» օրենսդրական փաթեթը:
ՀՀ ոստիկանության պետի տեղակալ Արա Ֆիդանյանի խոսքով՝ առաջարկվող լրացումը կնպաստի թմրամիջոցների, հոգեմետ նյութերի եւ պրեկուրսորների ապօրինի շրջանառության դեմ պայքարի արդյունավետության բարձրացմանն ու այս ոլորտում ԱՊՀ մասնակից պետությունների համագործակցության ամրապնդմանը:
Փաթեթի վերաբերյալ հանձնաժողովի եզրակացությունը դրական էր: Այս եւ այսօր քննարկված մյուս նախագծերը հանձնաժողովի առաջարկով կընդգրկվեն ԱԺ առաջիկա հերթական նիստերի օրակարգի նախագծում:

10 июня Постоянная комиссия НС по вопросам обороны и безопасности обсудила во втором чтении подготовленный правительством пакет о внесении изменений в закон “О наркотических средствах и психотропных веществах" и Уголовный кодекс РА.
Заместитель начальника Полиции РА А.Фиданян сообщил, что предлагаемая поправка повысит эффективность борьбы с незаконным оборотом наркотиков, психотропных веществ, укрепит сотрудничество между государствами-участниками СНГ в этой сфере.
Заключение комиссии по пакету положительное. Указанные и другие рассмотренные проекты по предложению комиссии будут включены в повестку дня предстоящих очередных заседаний НС.