Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը եզրափակիչ ելույթ է ունեցել հունիսի 15-ին ԱԺ-ում 2021 թ. պետական բյուջեի կատարման տարեկան հաշվետվության քննարկման ժամանակ:
Եզրափակիչ ելույթում վարչապետը շնորհակալություն է հայտնել 2021 թ. բյուջեի կատարարման հաշվետվության շահագրգիռ քննարկումների համար: Գործադիրի ղեկավարը փաստել է, որ բյուջեն երկրի առանցքային փաստաթղթերից է: «Բյուջեի թե՛ քաղաքական, թե՛ տնտեսական, թե՛ ֆինանասական հատկանիշները նախորդ 5 ամիսների ընթացքում բազմակողմանի հրապարակային քննարկվել են:  Քննարկումներում առանձնակի տեղ են զբաղեցրել Արցախն ու 2021 թ. ընթացքում Հայաստանի կառավարության կողմից Արցախին հատկացված ֆինանսական աջակցությունը»,- ասել է Նիկոլ Փաշինյանը:

Премьер-министр Н.Пашинян 15 июня 2021 г. выступил с заключительной речью в Национальном Собрании в ходе обсуждения годового отчета об исполнении государственного бюджета.
В заключительном слове премьер поблагодарил за заинтересованные обсуждения отчета об исполнении бюджета 2021 года. Глава исполнительной власти констатировал, что бюджет является одним из ключевых документов страны. “Политические, экономические и финансовые особенности бюджета всесторонне публично обсуждались в течение последних 5 месяцев. В дебатах особое место заняли Арцах и оказанное Арцаху в 2021 г. правительством Армении финансовое содействие”, - отметил Н.Пашинян.