Հայաստան-Ֆրանսիա միջխորհրդարանական հարաբերությունները եւ համագործակցությունը բարձր մակարդակի վրա են. Վլադիմիր Վարդանյան
Հայաստան-Ֆրանսիա միջխորհրդարանական հարաբերությունները եւ համագործակցությունը բարձր մակարդակի վրա են: Այս մասին ասել է Հայաստան-Ֆրանսիա խորհրդարանական բարեկամական խմբի ղեկավար Վլադիմիր Վարդանյանն օգոստոսի 31-ին Հայաստանում Ֆրանսիայի Հանրապետության դեսպանության գործերի ժամանակավոր հավատարմատար Քրիստոֆ Քացահյանի հետ հանդիպման ընթացքում:
Ընդգծելով Հայաստանի ավանդական բարեկամական կապերը Ֆրանսիայի խորհրդարանի հետ՝ Վլադիմիր Վարդանյանը նշել է, որ մեծապես գնահատում է բարեկամական խմբի գործունեությունը, ինչպես նաեւ խորհրդարանական ձեւաչափով համագործակցության շարունակական ամրապնդումը:
Վլադիմիր Վարդանյանը հույս է հայտնել, որ առաջիկայում Ֆրանսիայի Ազգային ժողովում Ֆրանսիա-Հայաստան բարեկամական խմբի ձեւավորումը նոր թափ կհաղորդի հայ-ֆրանսիական միջխորհրդարանական համագործակցությանը:
Քրիստոֆ Քացահյանը նաեւ տեղեկատվություն է ներկայացրել Ֆրանսիայի նորընտիր Ազգային ժողովի ձեւավորման վերաբերյալ:
Կողմերն ընդգծել են երկուստեք հանդիպումների կարեւորությունը, անդրադարձել Պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի, Հայաստան-Ֆրանսիա խորհրդարանական բարեկամական խմբի  գործունեությանը, ինչպես նաեւ Սահմանադրական բարեփոխումների հանձնաժողովի աշխատանքներին:

Vladimir Vardanyan: Armenia-France inter-parliamentary relations and cooperation are at a high level
Armenia-France inter-parliamentary relations and cooperation are at a high level. The Head of the Parliamentary Friendship Group Armenia-France Vladimir Vardanyan noted about this during the meeting with Christophe Katsahian, Chargé d'affaires of the Embassy of the Republic of France to Armenia, on August 31.
Emphasizing Armenia’s traditional friendly ties with the French Parliament, Vladimir Vardanyan noted that he greatly appreciates the activity of the friendship group, as well as the continuous strengthening of cooperation in the parliamentary format.
Vladimir Vardanyan expressed hope that the formation of the Friendship Group France-Armenia in the French National Assembly will give new momentum to the Armenian-French inter-parliamentary cooperation.
Christophe Katsahian also presented information on the formation of the newly elected French National Assembly.
The sides emphasized the importance of bilateral meetings, referred to the activities of the Standing Committee on State and Legal Affairs, the Parliamentary Friendship Group Armenia-France, as well as the work of the Committee on Constitutional Reforms.