ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալ, «Starmus VI. 50 տարի Մարսի վրա» 6-րդ փառատոնի կազմակերպչական աշխատանքների համակարգման միջգերատեսչական հանձնաժողովի համանախագահ Հակոբ Արշակյանի գլխավորությամբ սեպտեմբերի 1-ին տեղի է ունեցել միջգերատեսչական հանձնաժողովի նիստը:
Ողջունելով նիստի մասնակիցներին՝ ՀՀ ԱԺ փոխնախագահը շնորհավորել է ներկաներին Գիտելիքի եւ դպրության օրվա առթիվ՝ նշելով, որ Հայաստանի Հանրապետությունն առանձնակի ուշադրության է արժանացնում կրթության եւ գիտության ոլորտը:  Հակոբ Արշակյանի խոսքով՝ «STARMUS» 6-րդ փառատոնի անցկացումը եւս գիտության զարգացման կարեւորագույն նախաձեռնություններից է:
Փառատոնի միջազգային կազմակերպչական թիմի եւ հայաստանյան միջգերատեսչական աշխատանքային խմբի ներկայացուցիչները քննարկել են փառատոնի շրջանակում նախատեսվող միջոցառումների անցկացմանն առնչվող տեխնիկական եւ բովանդակային բազմաբնույթ հարցեր:
Նիստի ավարտին ամփոփելով բոլոր առաջարկներն ու դիտողությունները՝ Հակոբ Արշակյանը կարեւորել է նման լայնամասշտաբ եւ հեղինակավոր միջոցառման պատշաճ կազմակերպումն ու անցկացումը:

On September 1, the session of the Inter-agency Commission was held under the leadership of the Vice President of the RA National Assembly, the Co-Chair of the Inter-agency Commission to Coordinate the Organizational Work of the 6th STARMUS VI. 50 Years on Mars festival Hakob Arshakyan.
Welcoming the participants of the session, the RA NA Vice President congratulated those present on Knowledge Day, noting that the Republic of Armenia pays special attention to the field of education and science. According to Hakob Arshakyan, the holding of the 6th STARMUS festival is also one of the most important initiatives for the development of science.
The representatives of the international organizational team of the festival and the Armenian inter-agency working group discussed various technical and multifaceted issues related to the events planned within the framework of the festival.
Summarizing all the proposals and remarks at the end of the session, Hakob Arshakyan highlighted the proper organization and holding of such a large-scale and prestigious event.