Վահան Նարիբեկյանը գործընկերների հետ քննարկել է խորհրդարանների աշխատակազմերի փոխգործակցության ընդլայնմանը վերաբերող հարցեր
Մարոկկոյի Թագավորություն աշխատանքային այցի շրջանակում ՀՀ ԱԺ աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր քարտուղար Վահան Նարիբեկյանը հանդիպել է Ֆրանսիայի Ազգային ժողովի գլխավոր քարտուղարին:
Հիմք ընդունելով 2021 թ. նոյեմբերին ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի եւ Ֆրանսիայի Սենատի նախագահ Ժերար Լարշեի միջեւ ստորագրված համագործակցության հուշագիրը՝ գլխավոր քարտուղարները քննարկել են տարբեր բնագավառներում երկու խորհրդարանների միջեւ հետագա համագործակցության հեռանկարները: Կարեւորվել են օրենսդրական վերահսկողության, հանրային կապերի քաղաքականության, խորհրդարանների վարչական գործունեության, ինչպես նաեւ աշխատակազմերի ներկայացուցիչների վերապատրաստումների կազմակերպմանը վերաբերող հարցերը:
Այցի ընթացքում առանձին հանիպումներ են եղել նաեւ Կանադայի համայնքների պալատի ղեկավարի տեղակալի, Ռուանդայի խորհրդարանի գլխավոր քարտուղարի տեղակալի եւ Մարոկկոյի Թագավորության Ներկայացուցիչների պալատի գլխավոր քարտուղարի հետ:

Vahan Naribekyan Discusses with Partners Issues Related to Expansion of Interaction of Staffs of Parliaments
The RA NA Chief of Staff, Secretary General Vahan Naribekyan met with the Secretary General of the French National Assembly within the framework of the working visit to the Kingdom of Morocco.
Based on the memorandum of cooperation signed between the RA NA President Alen Simonyan and the President of the French Senate Gérard Larcher in November 2021, the Secretaries General discussed the prospects of further cooperation between the two parliaments in various fields. Issues related to the legislative control, public relations policy, administrative activities of parliaments, as well as the organization of trainings for the representatives of the staffs were highlighted.
During the visit, there were separate meetings with the Deputy Leader of the Canadian House of Commons, the Deputy Secretary General of Rwanda and the Secretary General of the House of Representatives of the Kingdom of Morocco.