Սեպտեմբերի 9-ին Ալեն Սիմոնյանի նախագահությամբ կայացել է ՀՀ Ազգային ժողովի խորհրդի նիստը:
Քննարկվել եւ հաստատվել են Ազգային ժողովի ութերորդ գումարման չորրորդ նստաշրջանի եւ սեպտեմբերի 12-ին գումարվող հերթական նիստերի օրակարգերի նախագծերը, սահմանվել է նաեւ հերթական նիստերի օրակարգային հարցերի քննարկման հաջորդականությունը:
Սեպտեմբերի 12-ին գումարվող հերթական նիստերի օրակարգի նախագծում ընդգրկվել է 45 հարց:
Խորհրդի որոշմամբ՝ հետաձգվել են «Ազգային ժողովի խորհրդի 2021 թվականի հոկտեմբերի 4-ի 010-Ա որոշման մեջ փոփոխություն կատարելու մասին», «Ազգային ժողովի խորհրդի 2021 թվականի հոկտեմբերի 25-ի 019-Ա որոշման մեջ փոփոխություններ կատարելու մասին», «Ազգային ժողովի խորհրդի 2021 թվականի հոկտեմբերի 25-ի 020-Ա որոշման մեջ փոփոխություններ կատարելու մասին» եւ «Կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողովի անդամի պաշտոնում թեկնածուների ընտրության համար ձեւավորվող մրցութային խորհրդի անդամ նշանակելու մասին» որոշումների նախագծերի քննարկումները: Նախագծերի մանրամասները՝ այստեղ:

On September 9, the sitting of the RA National Assembly Council presided over by Alen Simonyan was held.
The draft agendas of the fourth session of the eighth convocation of the National Assembly and the regular sittings to be convened on September 12 were debated and approved, the sequence of the debate of the agenda items of the regular sittings was also set.
45 items were included in the draft agenda of the regular sittings to be convened on September 12.
According to the decision of the Council, the debates of the draft decisions on Amending the 010-A Decision of October 4, 2021 of the National Assembly Council, on Making Amendments to the 019-A Decision of October 25, 2021 of the National Assembly Council, on Making Amendments to the 020-A Decision of October 25, 2021 of the National Assembly Council and on Appointing Member of the Competitive Council Formed to Elect Candidates for the Position of Member of the Corruption Prevention Commission were postponed.