Ապրիլի 6-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանն ընդունեց Մարդու իրավունքների եւ կրոնական ազատությունների միջխորհրդարանական վեհաժողովի գլխավոր քարտուղար Ժոզեֆ Գրիեբոսկուին:
Նա ԱԺ նախագահին իրազեկեց իրենց կազմակերպության գործունեության մասին` նշելով, որ համաժողովը կազմված է աշխարհի ազգային խորհրդարանների անդամներից եւ նրանց հնարավորություն է տալիս բարձրացնել մարդու իրավունքների եւ խղճի ազատության վերաբերող խնդիրներ: Միջազգային մեծ հեղինակություն ունեցող այս կառույցի կենտրոնակայանը գտնվում է Վաշինգտոնում եւ միավորում է մի քանի տասնյակ երկրների խորհրդարանականների:
Անդրադառնալով մարդու իրավունքների եւ խղճի ազատության մասին օրենքների կարեւորությանը քաղաքացիական հասարակության եւ ժողովրդավարության զարգացման համար` Աժ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը նշեց, որ միջխորհրդարանական վեհաժողովի հետ համագործակցությունը փորձի փոխանակման լավ հնարավորություն է: Հանդիպման ընթացքում պայմանավորվածություն ձեռք բերվեց Մարդու իրավունքների եւ կրոնական ազատությունների միջխորհրդարանական վեհաժողովի չորրորդ նստաշրջանը աշնանը Երեւանում անցկացնելու մասին:

On April 6 RA NA President Artur Baghdasaryan received Joseph Griebosku, General Secretary of Inter-Parliamentary Conference on Human Rights and Religious Freedom.
He informed the NA President about the activity of their organization, noting that the conference is composed of members of the national parliaments from around the globe and gives them opportunity to raise problems concerning human rights and freedom of conscience. This body of great world authority is based in Washington and unites parliamentarians of a dozens of countries.
Touching upon the importance of laws on human rights freedom and conscience for the development of civil society and democracy, the NA President Artur Baghdasaryan noted that the cooperation with Inter-Parliamentary Conference is a good opportunity for exchange of experience. During the meeting an agreement was reached on holding the fourth session of the Inter-Parliamentary Conference on Human Rights and Religious Freedom in Yerevan in autumn.