ԱԺ-Կառավարություն հարցուպատասխանի ժամանակ պատգամավոր Արման Եղոյանը փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանին հարցրել է, թե Կառավորությունն ինչ քայլեր է ձեռնարկում դոլարի փոխարժեքի տատանման հետեւանքով ՏՏ ընկերությունների շրջանում առաջացած խնդիրները լուծելու համար:
«Ցանկացած վաստակ կամ հասույթ, որը ստացվում է արտարժույթով այս իրավիճակում նեգատիվ ազդեցություն է թողնում թե' վաստակի, թե' հասույթի վրա»,- նշել է Մհեր Գրիգորյանը:
Փոխվարչապետը հավելել է, որ նախատեսվում է որոշակի միջոցառումներով օժանդակել եւ փոխհատուցել կորուստը, բայց ճիշտ թիրախով:

During the NA-Government Q&A session, Arman Yeghoyan asked the Deputy Prime Minister Mher Grigoryan what steps the Government is taking to solve the problems caused by the fluctuation of the dollar exchange rate among IT companies.
“Any earnings or income that are received in foreign currency have a negative effect on both earnings and income in this situation,” Mher Grigoryan noted.
The Deputy Prime Minister added that it is planned to support and compensate the loss with certain measures, but with the right target.