ՀՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանի շնորհավորական ուղերձը ոստիկանության օրվա առիթով
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել ոստիկանության օրվա եւ հնգամյա հոբելյանի առիթով, որում ասված է.
«Ջերմորեն շնորհավորում եմ Հայաստանի Հանրապետության ոստիկանության համակարգի բոլոր աշխատակիցներին իրենց մասնագիտական տոնի եւ հնգամյա հոբելյանի առիթով:
Հայաստանի անկախացումից հետո երկրում կատարված համակարգային բարեփոխումները արդեն իսկ տալիս են իրենց արդյունքները: Այսօր ունենք ձեւավորված ոստիկանական համակարգ, որտեղ աշխատող հազարավոր մարդիկ` սպաներ եւ շարքայիններ, բարեխիղճ ու հմտորեն կատարում են իրենց պարտականությունները: Ես համոզված եմ, որ ոստիկանության աշխատակիցները միշտ պետք է լինեն Հայաստանի քաղաքացիների օրինական իրավունքների եւ ազատությունների պաշտպանը:
Իբրեւ Ազգային ժողովի նախագահ ուզում եմ հավաստիացնել, որ Հայաստանի խորհրդարանը շահագրգիռ է ոստիկանության համակարգի բաեփոխումների ու կատարելագործման համար` համապատասխանեցնելու այն միջազգային չափանիշներին, տեխնիկական վերազինման ու աշխատավարձերի բարձրացման, ժողովրդավարական երկրներին բնորոշ ոստիկանական համակարգ ունենալու նպատակով: Մենք պատրաստ ենք օրենսդրական աջակցության եւ համագործակցության համար` բարեփոխումների դժվարին ճանապարհին:
Վերստին շնորհավորում եմ Հայաստանի Հանրապետության ոստիկանության համակարգի բոլոր աշխատակիցներին, մաղթում եմ առողջություն, երջանկություն ու հաջողություններ թե անձնական կյանքում, եւ թե աշխատանքում»:

Поздравительное послание Председателя НС РА Артура Багдасаряна по случаю Дня Полиции
Председатель НС РА Артур Багдасарян направил поздравительное послание по случаю Дня Полиции и пятилетнего юбилея Полиции, в котором говорится:
,,Сердечно поздравляю всех сотрудников системы Полиции по случаю их профессионального праздника и пятилетнего юбилея.
Системная реформа, проведенная в стране после провозглашения независимости, уже дает свои результаты. Сегодня мы имеем сформировавшуюся полицейскую систему, работающие в которой тысячи офицеров и рядовых добросовестно и умело выполняют свои обязанности. Я уверен, что сотрудники Полиции всегда должны являться защитниками законных прав и свобод граждан Армении.
Я как Председатель Национального Собрания хочу заверить, что парламент Армении заинтересован в реформе и усовершенствовании полицейской системы, приведении ее в соответствие с международными стандартами, в ее техническом перевооружении и повышении заработной платы с целью установления полицейской системы, присущей демократическим странам. Мы готовы пройти трудный путь реформ, для оказания законодательного содействия и сотрудничества.
Вновь поздравляю всех сотрудников Полиции Республики Армения, желаю здоровья, счастья и удачи как в личной жизни, так и в работе”.