Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության խորհրդարանական վեհաժողովի քաղաքական հարցերի եւ միջազգային համագործակցության մշտական հանձնաժողովի արտահերթ առցանց նիստը տեղի է ունեցել նոյեմբերի 29-ին: Այն վարել է ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Հակոբ Արշակյանը:
Հանձնաժողովի անդամները քննարկել են «Կենսաբանական (մանրէաբանական) եւ տոքսինային զենքի մշակման անթույլատրելիության մասին» ՀԱՊԿ խորհրդարանական վեհաժողովի հայտարարության նախագիծը:
Հակոբ Արշակյանը հիշեցրել է, որ հանձնաժողովի՝ նոյեմբերի 24-ին կայացած նիստում փաստաթղթի վերաբերյալ ներկայացվել էին առարկություններ, որից հետո աշխատանքային ընթացակարգով քննարկվել ու ընդունվել են բոլոր առաջարկներն ու դիտողությունները: Քննարկումների արդյունքում հայտարարության նախագիծն արժանացել է հանձնաժողովի հավանությանը:

On November 29, the extraordinary online Meeting of the Permanent Commission on Political Affairs and International Cooperation of the Parliamentary Assembly of the Collective Security Treaty Organization (CSTO PA) took place. The RA NA Vice President Hakob Arshakyan chaired it.
The Commission members discussed the draft statement of the CSTO Parliamentary Assembly on Inadmissibility of the Development of the Biological (Microbiological) and Toxin Weapon.
Hakob Arshakyan reminded that at November 24 Meeting of the Commission objections were presented on the document, after which all the proposals and remarks were discussed and accepted in the working procedure. As a result of discussions, the draft statement was approved by the Commission.