Առաջարկվում է հարկային արտոնության տեսքով պետական աջակցության տրամադրումը երկարացնել եւս 1 տարով՝ մինչեւ 2023 թ. դեկտեմբերի 31-ը ներառյալ: Այս մասին ասել է Բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարի տեղակալ Դավիթ Սահակյանը՝ ներկայացնելով Կառավարության հեղինակած ««Տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտի պետական աջակցության մասին» օրենքում փոփոխություններ եւ լրացում կատարելու մասին» եւ «ՀՀ հարկային օրենսգրքում փոփոխություն կատարելու մասին» օրենսդրական փաթեթը:
2015 թ. ուժի մեջ մտած օրենքով տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտի նոր ստեղծվող, սկսնակ տնտեսավարող սուբյեկտներին տրամադրվում են հարկային արտոնություններ, մասնավորապես, շահութահարկի 0 տոկոս դրույքաչափի եւ եկամտային հարկի 10 տոկոս դրույքաչափի կիրառմամբ:
Նախարարությունը, հաշվի առնելով ոլորտի զարգացման գերակայությունները եւ տվյալ պահին ոլորտին պետական աջակցություն ցուցաբերելու անհրաժեշտությունը, մշակելու եւ Կառավարության քննարկմանն է ներկայացնելու աջակցության նոր ծրագրեր:

It is proposed to extend providing state assistance in the form of the tax privilege for 1 more year until including December 31, 2023. The Deputy Minister of High-Tech Industry Davit Sahakyan, presenting the legislative package on Making Amendments and Addendum to the law on State Assistance of the Sphere of Information Technologies and on Amending the RA Tax Code authored by the Government.
The newly creating, beginner economic entities of the sphere of information technologies by the law entered into force in 2015 tax privileges are provided, particularly by applying 0 percent rate of the profit tax and 10 percent rate of the income tax.
Taking into consideration the priorities of the development of the sphere and the necessity of showing state assistance to the sphere at the given moment, the Ministry will present for debate new assistance programs.