Ցանկացած աշխատանքի հաջողության կարեւորագույն գրավականը սերն է կատարած գործի հանդեպ: Եթե ցանկանում եք հաջողակ լինել եւ մեծ բարձունքների հասնել, ապա սիրով եւ ջանասիրությամբ սովորեք, նվիրվեք ձեր ընտրած մասնագիտությանը, եւ վստահ եղեք, որ բարձրակարգ ու արհեստավարժ մասնագետի պահանջարկն աշխատաշուկայում միշտ առկա է. ասել է ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Հասմիկ Հակոբյանը դեկտեմբերի 12-ին Երեւանի Սամվել Շահմուրադյանի անվան համար 85 հիմնական դպրոց այցի ժամանակ: Պատգամավորի այցն իրականացվել էր «Վերադարձ դպրոց» նախաձեռնության շրջանակում:
Այցի օրակարգը բավականին ընդգրկուն է եղել. սկզբում պատգամավորը շրջել է դպրոցում, ողջունել հարազատ կրթօջախի ուսուցչական կազմին, ապա հանդիպել աշակերտների հետ:
Հասմիկ Հակոբյանը դպրոցի սաներին ներկայացրել է Ազգային ժողովի կառուցվածքն ու գործունեության հիմնական ուղղությունները, խոսել քաղաքական գործչի կերպարի, օրենսդրական աշխատանքի մանրամասների մասին:
Աշխատաշուկայում պահանջարկ ունեցող ինչպիսի՞ մասնագիտություն ընտրել,  ինչո՞ւ են անօրինական կտրում ծառերը, ինչո՞ւ  են մարդիկ թափառող շներին վնասում, ե՞րբ են դպրոցներն արդի չափորոշիչներին համապատասխան վերանորոգվելու, ինչո՞վ է պայմանավորված արտագաղթը, ինչո՞ւ են մարդիկ քիչ հաճախում թատրոն. ջերմ ու մտերմիկ զրույցի ընթացքում իրենց բնորոշ անկեղծությամբ նման հարցեր են բարձրացրել դպրոցականները: Հասմիկ Հակոբյանը սիրով անդրադարձել է աշակերտների բազմաբնույթ հարցերին եւ վստահեցրել, որ այդ խնդիրներն իրենց ամենօրյա ուշադրության առանցքում են եւ քայլ առ քայլ փորձում են հասնել դրանց ամբողջական լուծմանը:
Անմիջական եւ բովանդակալից զրույցի ավարտին պատգամավորն աշակերտներին  հորդորել է սիրել հայրենիքը, հայ եւ համաշխարհային գրականության լավագույն գործերը կարդալ եւ հիշեցրել, որ բոլոր ժամանակներում լավագույն կապիտալը գիտելիքն է:
Պատգամավորն այցի շրջանակում ծանոթացել է նաեւ դպրոցի՝ բազմաթիվ չլուծված խնդիրերին, խոստացել է համապատասխան հարթակներում բարձրաձայնել դրանց առկայության մասին եւ փորձել լուծել դրանք:

The most important guarantee of success of any work is the love towards the work done. If you want to be successful and reach great heights, then learn with love and diligently, devote yourself to your chosen profession, and be sure that the demand for high qualified and professional specialist is always in the labour market: the deputy of the NA Civil Contract Faction Hasmik Hakobyan said during her visit Yerevan Samvel Shamuradyan N 85 Basic School on December 12. The deputy’s visit was paid within the framework of the initiative ‘Return to School.’
The agenda of the visit was rather inclusive: first, the deputy took a tour at school, welcomed the teachers of her beloved educational centre, then met with the pupils.
Hasmik Hakobyan presented the to the pupils of the school the structure of the National Assembly and the main directions of the activities, spoke about the political figure’s character and details of the legislative work.
What profession to choose that will have demand in the labour market? Why they illegally cut the trees? Why do the people hurt the stray dogs? When do the schools be repaired in accordance with modern standards? What is the emigration conditioned by? Why do people go to theatre less? The schoolchildren raised these questions with the sincerity characteristic to them during the warm and intimate conversation. Hasmik Hakobyan touched upon with love the pupils’ various questions and assured that those problems are at the core of their everyday attention, and they try to reach their complete solution step by step.
At the end of the direct and meaningful conversation the MP urged the pupils to love the homeland, to read the best works of the Armenian and world literature and reminded them that in all times the knowledge is the best capital.
Within the framework of the visit the deputy also got acquainted with the numerous unsolved problems of the school, promised the attendees to speak about them on the appropriate platforms and try to solve them.