Ցանկացած աշխատանքի հաջողության կարեւորագույն գրավականը սերն է կատարած գործի հանդեպ: Եթե ցանկանում եք հաջողակ լինել եւ մեծ բարձունքների հասնել, ապա սիրով եւ ջանասիրությամբ սովորեք, նվիրվեք ձեր ընտրած մասնագիտությանը, եւ վստահ եղեք, որ բարձրակարգ ու արհեստավարժ մասնագետի պահանջարկն աշխատաշուկայում միշտ առկա է. ասել է ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Հասմիկ Հակոբյանը դեկտեմբերի 12-ին Երեւանի Սամվել Շահմուրադյանի անվան համար 85 հիմնական դպրոց այցի ժամանակ: Պատգամավորի այցն իրականացվել էր «Վերադարձ դպրոց» նախաձեռնության շրջանակում:
Այցի օրակարգը բավականին ընդգրկուն է եղել. սկզբում պատգամավորը շրջել է դպրոցում, ողջունել հարազատ կրթօջախի ուսուցչական կազմին, ապա հանդիպել աշակերտների հետ:
Հասմիկ Հակոբյանը դպրոցի սաներին ներկայացրել է Ազգային ժողովի կառուցվածքն ու գործունեության հիմնական ուղղությունները, խոսել քաղաքական գործչի կերպարի, օրենսդրական աշխատանքի մանրամասների մասին:
Աշխատաշուկայում պահանջարկ ունեցող ինչպիսի՞ մասնագիտություն ընտրել,  ինչո՞ւ են անօրինական կտրում ծառերը, ինչո՞ւ  են մարդիկ թափառող շներին վնասում, ե՞րբ են դպրոցներն արդի չափորոշիչներին համապատասխան վերանորոգվելու, ինչո՞վ է պայմանավորված արտագաղթը, ինչո՞ւ են մարդիկ քիչ հաճախում թատրոն. ջերմ ու մտերմիկ զրույցի ընթացքում իրենց բնորոշ անկեղծությամբ նման հարցեր են բարձրացրել դպրոցականները: Հասմիկ Հակոբյանը սիրով անդրադարձել է աշակերտների բազմաբնույթ հարցերին եւ վստահեցրել, որ այդ խնդիրներն իրենց ամենօրյա ուշադրության առանցքում են եւ քայլ առ քայլ փորձում են հասնել դրանց ամբողջական լուծմանը:
Անմիջական եւ բովանդակալից զրույցի ավարտին պատգամավորն աշակերտներին  հորդորել է սիրել հայրենիքը, հայ եւ համաշխարհային գրականության լավագույն գործերը կարդալ եւ հիշեցրել, որ բոլոր ժամանակներում լավագույն կապիտալը գիտելիքն է:
Պատգամավորն այցի շրջանակում ծանոթացել է նաեւ դպրոցի՝ բազմաթիվ չլուծված խնդիրերին, խոստացել է համապատասխան հարթակներում բարձրաձայնել դրանց առկայության մասին եւ փորձել լուծել դրանք:

“Важнейшим залогом успеха любого дела является любовь к проделанной работе. Если хотите быть успешными и достичь больших высот, учитесь с любовью и усердием, посвятите себя избранной профессии и будьте уверены, что на рынке труда всегда есть спрос на высококлассного и квалифицированного специалиста”, - заявила депутат фракции "Гражданский договор" А.Акопян во время посещения 12 декабря ереванской основной школы N 85 им.С.Шахмурадяна. Визит депутата состоялся в рамках инициативы “Возвращение в школу”.
Депутат побеседовала с преподавательским составом и учащимися своей родной школы.
А.Акопян представила школьникам структуру и основные направления деятельности НС, коснулась имиджа политического деятеля, деталей законодательной работы.
В ходе теплой и искренней беседы учащиеся задали вопросы, касающиеся различных аспектов – выбора профессии, образования, перспектив будущего.   Депутат исчерпывающе ответила на волнующие проблемы, заверив, что все они находятся в центре внимания парламентариев, пытающихся добиться их полного решения.
В завершение содержательной беседы депутат призвала школьников любить родину, читать лучшие произведения армянской и мировой литературы, напомнив, что лучшим капиталом во все времена являются знания.
В рамках визита А.Акопян также ознакомилась со многими нерешенными проблемами школы, пообещав ознакомить с ними   на соответствующих площадках и постараться их решить.