Քննարկվել է Հայաստանի եւ Կատարի կառավարությունների միջեւ առողջապահության բնագավառում համագործակցությանը վերաբերող համաձայնագիրը
Համաձայնագրով նախատեսվում է Կատարի Պետության կառավարության հետ առողջապահության բնագավառում փոխշահավետ համագործակցություն, ինչն էլ կխթանի Հայաստանում ոլորտի զարգացումը, ինչպես նաեւ գիտակրթական ներուժի եւ առողջապահական ծառայությունների մակարդակի բարձրացումը:
««Հայաստանի Հանրապետության կառավարության եւ Կատարի Պետության կառավարության միջեւ առողջապահության բնագավառում համագործակցության վերաբերյալ» համաձայնագիրը վավերացնելու մասին» հարցը քննարկվել է հունվարի 12-ին կայացած Առողջապահության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստում: Այն վարել է հանձնաժողովի նախագահ Նարեկ Զեյնալյանը:
ՀՀ առողջապահության նախարարի առաջին տեղակալ Լենա Նանուշյանի խոսքով փաստաթուղթը ստորագրվել է 2022 թ. հունիսի 13-ին:
«Համաձայնագրի ստորագրումից հետո մենք շարունակել ենք աշխատանքները Կատարի Պետության առողջապահության նախարարության գործընկերների հետ եւ ներկայումս մշակում ենք գործնական ծրագիր, որն առավել մանրամասն կանդրադառնա փաստաթղթում մատնանշված համագործակցության ուղղություններին»,- ընդգծել է փոխնախարարը:

Agreement on Cooperation in the Sphere of Health between Governments of Armenia and Qatar Debated
The Agreement envisages mutually beneficial cooperation in the sphere of health with the Government of the State of Qatar, which will boost the development of the sphere in Armenia, as well as the increase of the scientific-educational potential and level of health services.
The issue on Cooperation in the sphere of health between the Government of the Republic of Armenia and the Government of the State of Qatar was debated at the sitting of the Standing Committee on Health Care held on January 12. The Committee Chair Narek Zeynalyan moderated the sitting.
According to the RA First Deputy Minister of Health Lena Nanushyan, the document was signed on June 13, 2022.
“After signing the Agreement we continued the work with the partners of the Ministry of Health of the State of Qatar and at present we work out a practical programme, which will in detail refer to the directions of cooperation indicated in the document,” the Deputy Minister underlined.