Քննարկվել է Հայաստանի եւ Կատարի կառավարությունների միջեւ առողջապահության բնագավառում համագործակցությանը վերաբերող համաձայնագիրը
Համաձայնագրով նախատեսվում է Կատարի Պետության կառավարության հետ առողջապահության բնագավառում փոխշահավետ համագործակցություն, ինչն էլ կխթանի Հայաստանում ոլորտի զարգացումը, ինչպես նաեւ գիտակրթական ներուժի եւ առողջապահական ծառայությունների մակարդակի բարձրացումը:
««Հայաստանի Հանրապետության կառավարության եւ Կատարի Պետության կառավարության միջեւ առողջապահության բնագավառում համագործակցության վերաբերյալ» համաձայնագիրը վավերացնելու մասին» հարցը քննարկվել է հունվարի 12-ին կայացած Առողջապահության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստում: Այն վարել է հանձնաժողովի նախագահ Նարեկ Զեյնալյանը:
ՀՀ առողջապահության նախարարի առաջին տեղակալ Լենա Նանուշյանի խոսքով փաստաթուղթը ստորագրվել է 2022 թ. հունիսի 13-ին:
«Համաձայնագրի ստորագրումից հետո մենք շարունակել ենք աշխատանքները Կատարի Պետության առողջապահության նախարարության գործընկերների հետ եւ ներկայումս մշակում ենք գործնական ծրագիր, որն առավել մանրամասն կանդրադառնա փաստաթղթում մատնանշված համագործակցության ուղղություններին»,- ընդգծել է փոխնախարարը:

Обсуждено соглашение между правительствами Армении и Катара о сотрудничестве в сфере здравоохранения
Соглашение предусматривает взаимовыгодное сотрудничество с правительством Государства Катар в области здравоохранения, что будет способствовать развитию сферы в Армении, а также повышению уровня научно-образовательного потенциала и медицинских услуг.
12 января на заседании Постоянной комиссии НС по вопросам здравоохранения под председательством   Н.Зейналяна обсуждался вопрос ратификации “Соглашения между Правительством Республики Армения и Правительством Государства Катар о сотрудничестве в сфере здравоохранения”.
Первый замминистра здравоохранения Л.Нанушян сообщила, что документ был подписан 13 июня 2022 г.
“После подписания соглашения мы продолжили работу с партнерами из Министерства здравоохранения Государства Катар и ныне разрабатываем практическую   программу, в которой более детально будут рассмотрены указанные в документе векторы сотрудничества”, - подчеркнула замминистра.