ՀՀ ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության ղեկավար Հայկ Կոնջորյանը՝ որպես Հայաստան-ԱՄՆ բարեկամական խմբի ղեկավար, նամակներով դիմել է ԱՄՆ Ներկայացուցիչների պալատի անդամներ, ԱՄՆ հայկական հանձնախմբի համանախագահներ Գաս Բիլիրակիսին, Ֆրենք Փըլոնին, Դեյվիդ Վալադաոյին, ինչպես նաեւ հանձնախմբի փոխնախագահ Ադամ Շիֆին:
Որպես Հայաստան-Հունաստան բարեկամական խմբի ղեկավար՝ նամակով դիմել է Հունաստան-Հայաստան խորհրդարանական բարեկամության խմբի ղեկավար Դիմիտրիոս Մարկոպուլոսին:
Որպես Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի եւ Կիպրոսի Հանրապետության Ներկայացուցիչների պալատի միջեւ համագործակցության միջխորհրդարանական հանձնաժողովի նախագահ՝ նամակով դիմել է Կիպրոսի գործընկերոջը` Հարիս Գյորգեադեսին:
Նամակներում Հայկ Կոնջորյանը մանրամասներ է ներկայացրել Ադրբեջանի կողմից Լաչինի միջանցքի ապօրինի շրջափակման եւ Արցախում հումանիտար ճգնաժամ ստեղծելու հանցավոր քաղաքականության շուրջ:
Նա կոչ է արել գործընկերներին գործադրել բոլոր անհրաժեշտ ջանքերը եւ մեծացնել Ադրբեջանի նկատմամբ միջազգային ճնշումը` օր առաջ բացելու Լաչինի միջանցքը եւ կատարելու իր կողմից ստանձնած միջազգային պարտավորությունները:

Руководитель фракции НС "Гражданский договор" А.Конджорян как руководитель группы дружбы Армения-США направил письма членам Палаты представителей США, сопредседателям Армянского комитета США Гасу Билиракису, Фрэнку Паллоне, Давиду Валадао, а также заместителю председателя комитета Адаму Шиффу.
В качестве руководителя группы дружбы Армения-Греция он направил письмо главе парламентской группы дружбы Греция-Армения Димитриосу Маркопулосу.
Как председатель Межпарламентской комиссии по сотрудничеству между НС РА и Палатой представителей Республики Кипр он направил письмо кипрскому коллеге Харису Гиоргеадесу.
А.Конджорян в письмах представил подробности о незаконной блокаде Азербайджаном Лачинского коридора и преступной политике создания гуманитарного кризиса в Арцахе.
Он призвал партнеров приложить все необходимые усилия по международному давлению на Азербайджан для незамедлительной деблокады Лачинского коридора и выполнения   взятых на себя международных обязательств.