Ապրիլի  28-ին ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի եւ երիտասարդության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Հրանուշ Հակոբյանն ընդունեց ՏԱՍԻՍ ծրագրի  խորհրդական, օրենսգետ Ջյուրգեն Բինդերին: Վերջինս տեղեկացրեց, որ ՏԱՍԻՍ-ը  մարտից սկսել է իրականացնել նոր ծրագիր, որի նպատակը Հայաստանի քաղաքացիներին, հատկապես երիտասարդությանը եվրոպական օրենսդրությանը ծանոթացնելն է, ինչը ավելի կնպաստի Հայաստանի եվրաինտեգրմանը: Պարոն Բինդերը հույս հայտնեց, որ Հայաստանի խորհրդարանը` որպես օրենսդիր մարմին, քաղաքական աջակցություն կցուցաբերի իրենց նախաձեռնությանը` ծրագրի շարունակականությունն ապահովելու համար:
Հանձնաժողովի նախագահ Հրանուշ Հակոբյանը պատրաստակամություն հայտնեց աջակցելու այդ կարեւոր ծրագրին` պարոն Բինդերին առաջարկելով հարցը քննարկել հանձնաժողովում, կազմակերպել կլոր սեղաններ, դասախոսություններ եւ համապատասխան իրազեկումից հետո, ունենալով երիտասարդ մասնագետների եւ ուսանողների ակտիվ լսարան, եվրոպական օրենսդրության մասնագետներ պատրաստել: Տիկին Հակոբյանի գնահատմամբ` եվրոպական քաղաքական մշակույթի պրոպագանդումն ու ծանոթացումը նրա օրենսդրությանը ավելի կհստակեցնեն մեր վաղվա քայլերը եվրաինտեգրման ճանապարհին:
Երկուստեք որոշեցին հաջորդ հանդիպմանը խորհրդարանի աջակցության ձեւերի հետ կապված ներկայացնել կոնկրետ առաջարկներ:

On April 28 Hranush Hakobyan, Chairwoman of the NA Standing Committee on Science, Education, Culture and Youth received Jűrgen Binder, TACIS programme councilor, lawyer. The latter informed that the TACIS has started to fulfill a new programme from March, the goal of which is to familiarize the citizens of Armenia, especially the youth with the European legislation, which will more promote Armenia’s Euro integration. Mr. Binder expressed a hope that the Armenian Parliament as a legislative body, will politically assist to their initiative for ensuring the continuity of the programme.
Mrs. Hakobyan, Committee Chairwoman expressed readiness to assist that important programme, proposing Mr. Binder to discuss the issue in the committee, organize roundtables, lectures and after informing about it, having young specialists and active students, prepare specialists for European legislation. As Mrs. Hakobyan assessed, the propaganda of European political culture and introduction to its legislation will further specify our future steps towards Euro integration.
Both sides decided to present concrete proposals in connection with the ways of the parliament’s assistance at the next meeting.