Ապրիլի  28-ին ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի եւ երիտասարդության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Հրանուշ Հակոբյանն ընդունեց ՏԱՍԻՍ ծրագրի  խորհրդական, օրենսգետ Ջյուրգեն Բինդերին: Վերջինս տեղեկացրեց, որ ՏԱՍԻՍ-ը  մարտից սկսել է իրականացնել նոր ծրագիր, որի նպատակը Հայաստանի քաղաքացիներին, հատկապես երիտասարդությանը եվրոպական օրենսդրությանը ծանոթացնելն է, ինչը ավելի կնպաստի Հայաստանի եվրաինտեգրմանը: Պարոն Բինդերը հույս հայտնեց, որ Հայաստանի խորհրդարանը` որպես օրենսդիր մարմին, քաղաքական աջակցություն կցուցաբերի իրենց նախաձեռնությանը` ծրագրի շարունակականությունն ապահովելու համար:
Հանձնաժողովի նախագահ Հրանուշ Հակոբյանը պատրաստակամություն հայտնեց աջակցելու այդ կարեւոր ծրագրին` պարոն Բինդերին առաջարկելով հարցը քննարկել հանձնաժողովում, կազմակերպել կլոր սեղաններ, դասախոսություններ եւ համապատասխան իրազեկումից հետո, ունենալով երիտասարդ մասնագետների եւ ուսանողների ակտիվ լսարան, եվրոպական օրենսդրության մասնագետներ պատրաստել: Տիկին Հակոբյանի գնահատմամբ` եվրոպական քաղաքական մշակույթի պրոպագանդումն ու ծանոթացումը նրա օրենսդրությանը ավելի կհստակեցնեն մեր վաղվա քայլերը եվրաինտեգրման ճանապարհին:
Երկուստեք որոշեցին հաջորդ հանդիպմանը խորհրդարանի աջակցության ձեւերի հետ կապված ներկայացնել կոնկրետ առաջարկներ:

28 апреля председатель Постоянной комиссии по вопросам науки, образования, культуры и молодежи Грануш Акопян приняла советника порграммы ТАСИС, правоведа Джюргена Биндера. Он информировал, что с марта ТАСИС начал осуществлять новую программу, цель которой – ознакомление граждан Армении, особенно молодежи, с европейским законодательством, что будет еще более способствовать евроинтеграции Армении. Г-н Биндер выразил надежду, что парламент Армении как законодательный орган окажет политическое содействие их программе, обеспечивая ее преемственность.
Председатель комиссии г-жа Акопян выразила готовность содействовать этой важной программе, предложив г-ну Биндеру обсудить вопрос в комиссии, организовать круглые столы, лекции и, после соответствующего ознакомления, имея активную аудиторию молодых специалистов и студентов, подготовить специалистов по европейскому законодательству.В оценке Г.Акопян, пропаганда с европейской политической культурой и ознакомление с ее законодательством еще более уточнят наши будущие  шаги на пути к евроинтеграции.
Взаимно было решено на следующей встрече представить конкретные предложения, связанные с формами содействия парламента.