ՀՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանի մոտ տեղի է ունեցել խորհրդակցություն, որի ժամանակ որոշվել է մայիսի 3-ին Երեւան-Սոչի չվերթն իրականացնող ինքնաթիռի վթարից զոհվածների ընտանիքներին անհրաժեշտ աջակցություն ցուցաբերելու նպատակով ստեղծել աշխատանքային հանձնախումբ`  հետեւյալ կազմով` Հովհաննես Մարգարյան (ՕԵԿ), Հովիկ Աբովյան (ՀՀԿ), Ոստանիկ Մարուխյան (ՀՀԴ), Աղասի Արշակյան («Ազգային միաբանություն»), Մնացական Պետրոսյան (ՄԱԿ), Վլադիմիր Բադալյան («Ժողովրդական պատգամավոր»), Էդմունդ Ծատուրյան («Արդարություն»):
Աժ խմբակցությունների ու խմբի անդամները եւս մեկ անգամ ցավակցելով զոհվածների հարազատներին` վստահություն են հայտնել, որ կպարզվեն աղետի պատճառները: Զոհվածների ընտանիքներին օգնելու նպատակով ԱԺ պատգամավորները դրամահավաք կկազմակերպեն: Խորհրդակցության ժամանակ առաջարկվել է մայիսի 4-ին ԱԺ  նիստ չանցկացնել:

У Председателя НС РА Артура Багдасаряна состоялось заседание, на  котором принято решение создать  рабочую комиссию для оказания  необходимого содействия семьям  погибших в авиакатастрофе 3 мая рейса Ереван-Сочи в составе: Ов.Маргарян (ПОЕ), О.Абовян (РПА), В.Марухян (АРФД), А.Аршакян (“Национальное единение”), М.Петросян (ОТП), В.Бадалян ( “Народный депутат”), Э.Цатурян (“Справедливость”).
Члены фракций и депгруппы НС, вновь соболезнуя родным погибших, выразили уверенность, что будут выяснены причины катастрофы. С целью оказания помощи семьям погибших депутаты НС организуют сбор денег. На совещании предложено было не проводить 4 мая заседание НС.