ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության ղեկավար Հայկ Մամիջանյանը փետրվարի 13-ին դասախոսություն է կարդացել խորհրդարանում փորձաշրջան անցնող ԳԱԱ, ԵՊՀ եւ Կառավարման ակադեմիայի ուսանողների համար: Նա, մասնավորապես, անդրադարձել է առաջնորդության թեմային` օրինակ բերելով Ջոն Մաքսվելի տեսության հինգ մակարդակները: Պատգամավորը խոսել է նաեւ հաջողության հասնելու ճանապարհի մասին` նշելով, որ հաջողությունը կարգավիճակ չէ, այլ` գործընթաց:
Հայկ Մամիջանյանը պատասխանել է նաեւ ուսանողների հարցերին` անդրադառնալով ներքին եւ արտաքին քաղաքականությանը, խորհրդարանական դիվանագիտությանը, ՀԱՊԿ-ի շրջանակում  հայ-ռուսական համագործակցությանը, հայ-թուրքական հարաբերություններին,  խոսել է նաեւ մեր երկրում կատարված բարեփոխումների դրական եւ բացասական կողմերի մասին: Պատգամավորն անդրադարձել է Ադրբեջանի կողմից Լաչինի միջանցքի ապօրինի փակմանը, Արցախի ինքնորոշման իրավունքի կարեւորությանը:
Հայկ Մամիջանյանը հորդորել է ուսանողներին լավ սովորել` նշելով, որ գիտելիքն է այն գրավականը, որը կօգնի հասնելու նպատակին եւ հաջողությանը:

13 февраля председатель фракции “Честь имею” Айк Мамиджанян прочитал в Национальном Собрании лекцию студентам НАН, ЕГУ и Академии управления, проходящим практику в парламенте. В частности, он затронул тему лидерства, приведя в качестве примера пять уровней теории Джона Максвелла. Депутат также рассказал о том, как добиться успеха, отметив, что успех – это не статус, а процесс.
А.Мамиджанян также ответил на вопросы студентов, коснувшись вопросов внутренней и внешней политики, парламентской дипломатии, армяно-российского сотрудничества в рамках ОДКБ, армяно-турецких отношений, а также рассказал о положительных и отрицательных сторонах проводимых в нашей стране реформ. Депутат коснулся незаконного закрытия Азербайджаном Лачинского коридора, важности права Арцаха на самоопределение.
Парламентарий призвал студентов хорошо учиться, отметив, что знания – залог достижения цели и успеха.