Հանձնաժողովը դրական եզրակացություն է տվել արձանագրության վավերացմանը վերաբերող օրինագծին
Համաձայնագրի 5.7 հոդվածը նախատեսում է ԵԱՏՄ անդամ պետությունների մաքսային մարմինների եւ Վիետնամի Սոցիալիստական Հանրապետության  միջեւ էլեկտրոնային տեղեկատվության կանոնային փոխանակում ԵԱՏՄ եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի էլեկտրոնային համակարգի հիման վրա. ասել է ՀՀ պետական եկամուտների կոմիտեի նախագահի տեղակալ Աշոտ Մուրադյանը փետրվարի 20-ին  ԱԺ տարածաշրջանային եւ եվրասիական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի հերթական նիստում: Քննարկվել է ««2018 թվականի հունիսի 28-ին ստորագրված՝ Եվրասիական տնտեսական միության անդամ պետությունների եւ Վիետնամի Սոցիալիստական Հանրապետության կենտրոնական մաքսային մարմինների միջեւ «Եվրասիական տնտեսական միության եւ դրա անդամ պետությունների՝ մի կողմից, եւ Վիետնամի Սոցիալիստական Հանրապետության՝ մյուս կողմից, միջեւ ազատ առեւտրի մասին» 2015 թվականի մայիսի 29-ի համաձայնագրի 5.7 հոդվածի համաձայն՝ տեղեկությունների փոխանակման իրագործման մասին» արձանագրության մեջ փոփոխություններ կատարելու մասին» արձանագրությունը վավերացնելու մասին» օրենքի նախագիծը:
Նրա խոսքով տեղեկատվության տրամադրումը կրում է վարչարարության իրականացման եւ արտաքին առեւտրի կանոնակարգման նպատակ: Աշոտ Մուրադյանը տեղեկացրել է, որ ԵԱՏՄ հանձնաժողովը կսահմանի էլեկտրոնային հարթակների ստեղծման հնարավորություն եւ կապահովի այդ տեղեկատվության տրամադրումը:

Article 5.7 of the Agreement envisages the regular exchange of electronic information between the customs authorities of the EAEU member states and the Socialist Republic of Vietnam based on the electronic system of the EAEU Eurasian Economic Commission, the Deputy Chair of the RA State Revenue Committee Ashot Muradyan said at the regular sitting of the NA Standing Committee on Regional and Eurasian Integration on February 20, The draft law on Ratifying the Protocol on Amending the Protocol on one Hand Implementing Exchange of Information according to Article 5.7 of the Agreement of May 29, 2015 on Free Trade between the of the EAEU and Its Member States and the Customs Bodies of the Socialist Republic of Vietnam between the EAEU Member States and
the Socialist Republic of Vietnam signed on June 29, 2018 was debated.
According to him, the provision of information has the purpose of implementation of administration and regulation of foreign trade. Ashot Muradyan informed that the EAEU Commission will determine opportunity of creating electronic platforms and will ensure the provision of this information.