Ազգային ժողովի փոխնախագահ Ռուբեն Ռուբինյանը փետրվարի 21-ին ընդունել է Եվրոպական խորհրդարանի պատգամավորներ Սիլվի Գիյոմին եւ Ֆրանսուա Ալֆոնսիին:
Ողջունելով հյուրերին` Ռուբեն Ռուբինյանը ԵԽ պատգամավորների խնդրանքով ներկայացրել է իրավիճակը տարածաշրջանում: ԱԺ փոխնախագահը բարձրաձայնել է Ադրբեջանի կողմից Լաչինի միջանցքի ապօրինի արգելափակման հետեւանքով Լեռնային Ղարաբաղի 120.000 հայ բնակչության առջեւ ծառացած հումանիտար մարտահրավերները:
Հանդիպմանն անդրադարձ է եղել ադրբեջանական զինված ուժերի կողմից Հայաստանի ինքնիշխան տարածք ներխուժմանը եւ հայ ռազմագերիների հետ կապված խնդիրներին:
Ռուբեն Ռուբինյանը կարեւորել է տարածաշրջանում անվտանգություն ու կայունություն հաստատելու ուղղությամբ միջազգային հանրության կողմից ներդրվող ջանքերը:

The Vice President of the National Assembly Ruben Rubinyan received the Members of the European Parliament Sylvie Guillaume and François Alfonsi On February 21.
Welcoming the guests, Ruben Rubinyan introduced the situation in the region by the request of the CoE Members. The NA Vice President spoke about the humanitarian challenges that 120,000 Armenian population of Nagorno-Karabakh face as a result of Azerbaijan's illegal blocking of the Lachin Corridor.
At the meeting, a reference was made to the invasion of the sovereign territory of Armenia by the Azerbaijani armed forces and the problems regarding Armenian prisoners of war.
Ruben Rubinyan highlighted the efforts made by the international community to establish security and stability in the region.