Ազգային ժողովի տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ Բաբկեն Թունյանը փետրվարի 23-ին ընդունել է Գերմանական տնտեսական թիմի գործադիր տնօրեն Ռիկարդո Ջիուչիին եւ թիմի Հայաստանի ծրագրերի պատասխանատու Դմիտրի Չերվյակովին:
Ողջունելով հյուրերին՝ Բաբկեն Թունյանն արժեւորել է մեր երկրում Գերմանական տնտեսական թիմի գործունեությունը, որը խորհրդատվական աջակցություն է տրամադրում ՀՀ կառավարությանը:
Անցյալ տարի Բաբկեն Թունյանի մասնակցությամբ հայ խորհրդարանականները թիմի ներկայացուցիչների հետ Բեռլինում կայացած հանդիպման ընթացքում նաեւ Տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի հետ համագործակցելու պայմանավորվածություն են ձեռք բերել՝ նպատակ ունենալով մի շարք հարցերի վերաբերյալ ներկայացնելու խորհրդատվություն եւ ուսումնասիրություն:
Գերմանական տնտեսական թիմի ներկայացուցիչները Բաբկեն Թունյանին են ներկայացրել տնտեսական իրադրության վերաբերյալ իրենց կատարած վերլուծությունները:
Կողմերը քննարկել են հետագա անելիքներին, համագործակցության խորացմանը վերաբերող հարցեր, վերահաստատել փոխգործակցության անհրաժեշտությունը:
Հանդիպմանը ներկա են եղել ԳԴՀ փոխդեսպան Էրիկ Թինտրուպը եւ Գերմանական բիզնես ասոցիացիայի գործադիր տնօրեն Մերի Նավասարդյանը:

Б.Тунян принял представителей Германской экономической команды
23 февраля заместитель председателя Постоянной комиссии НС по экономическим вопросам Б.Тунян принял исполнительного директора Германской экономической команды (ГЭК) Рикардо Джиуччи и ответственного по армянским программам ГЭК Д.Червякова.
Приветствуя гостей, Б.Тунян оценил деятельность в Армении ГЭК, оказывающей консультационную помощь Правительству РА.
В прошлом году армянские парламентарии при участии Б.Туняна в ходе состоявшейся в Берлине встречи с представителями ГЭК также достигли договоренности о сотрудничестве с Постоянной комиссией НС по экономическим вопросам с целью проведения консультаций и исследований ряда проблем.
Представители ГЭК ознакомили Б.Туняна со своим анализом экономической ситуации.
Стороны обсудили дальнейшие действия, углубление сотрудничества, подтвердили необходимость взаимодействия.
На встрече присутствовали вице-посол ФРГ Эрик Тинтруп и исполнительный директор Германской бизнес-ассоциации М.Навасардян.