Մայիսի 11-ին ԱԺ պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովի  նախագահ Մհեր Շահգելդյանն ընդունեց Ավտոմոբիլային միջազգային ֆեդերացիայի նախագահ լորդ Մաքս Ռուֆուս Մոսլինի գլխավորած պատվիրակությանը:
Լորդ Մոսլինը նշեց, որ Հայաստան այցի նպատակն է խորացնելու համագործակցությունը Հայաստանի ավտոմոբիլային ֆեդերացիայի եւ ճանապարհային անվտանգության ազգային խորհրդի հետ, ինչպես նաեւ աջակցել Հայաստանին ոլորտի բարեփոխումների հարցում: Նշվեց, որ Ֆեդերացիան աշխարհի մոտ 40 երկներում ճանապարհային անվտանգության ծրագրեր է իրականացնում` համագործակցելով ՄԱԿ-ի եւ Համաշխարհային բանկի հետ , իսկ 2007 թ. ապրիլին տեղի կունենա ՄԱԿ -ի ճանապարհային անվտանգության շաբաթը:
Հաջողված համագործակցության օրինակ բերվեց Ֆրանսիան, որտեղ անցած տարի ճանապարհային պատահարների հետեւանքով զոհվածների թիվը 7500-ից իջել է 5000-ի,համակարգում զգալի նվազել է կոռուպցիան:
Պարոն Շահգելդյանը կարեւորեց ճանապարհային անվտանգության ոլորտի բարեփոխումների անհրաժեշտությունը` նշելով, որ Հայաստանը զգալի քայլեր է կատարել այս ուղղությամբ: Այս համատեքստում կարեւորվեց օրենսդրական դաշտի հստակեցումը, ոլորտի տեխնիկական վերազինումը, կադրերի վերապատրաստումը, հասարակության տեղեկացվածության բարձրացումը, հասարակական կազմակերպությունների դերը:

On May 11 Mher Shahgeldyan, Chairman of the NA Standing Committee on Defence, National Security and Internal Affairs received the delegation headed by Lord Max Rufus Mosley, International Automobile Federation.
Lord Mosley noted that the goal of the visit to Armenia is to deepen the cooperation with the National Council of International Automobile Federation, as well as support Armenia in the sphere’s reforming. It was noted that the Federation implements programmes of road security in about 40 countries of the world, cooperating with UN and World Bank, and in April 2007 the week of UN road security would take place.
An example of successful cooperation was given to France, where last year as a result of accidents the number of the victims decreased from 7500 to 5000, and corruption considerably reduced.
Mr. Shahgeldyan highlighted the necessity of the reforms in the road security sphere, noting that Armenia took considerable steps in this direction. In this context the clarification of the legislative field, the technical upgrading of the sphere, training of human resources, rise of public awareness, the role of NGOs was highlighted.