Մայիսի 11-ին ԱԺ պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովի  նախագահ Մհեր Շահգելդյանն ընդունեց Ավտոմոբիլային միջազգային ֆեդերացիայի նախագահ լորդ Մաքս Ռուֆուս Մոսլինի գլխավորած պատվիրակությանը:
Լորդ Մոսլինը նշեց, որ Հայաստան այցի նպատակն է խորացնելու համագործակցությունը Հայաստանի ավտոմոբիլային ֆեդերացիայի եւ ճանապարհային անվտանգության ազգային խորհրդի հետ, ինչպես նաեւ աջակցել Հայաստանին ոլորտի բարեփոխումների հարցում: Նշվեց, որ Ֆեդերացիան աշխարհի մոտ 40 երկներում ճանապարհային անվտանգության ծրագրեր է իրականացնում` համագործակցելով ՄԱԿ-ի եւ Համաշխարհային բանկի հետ , իսկ 2007 թ. ապրիլին տեղի կունենա ՄԱԿ -ի ճանապարհային անվտանգության շաբաթը:
Հաջողված համագործակցության օրինակ բերվեց Ֆրանսիան, որտեղ անցած տարի ճանապարհային պատահարների հետեւանքով զոհվածների թիվը 7500-ից իջել է 5000-ի,համակարգում զգալի նվազել է կոռուպցիան:
Պարոն Շահգելդյանը կարեւորեց ճանապարհային անվտանգության ոլորտի բարեփոխումների անհրաժեշտությունը` նշելով, որ Հայաստանը զգալի քայլեր է կատարել այս ուղղությամբ: Այս համատեքստում կարեւորվեց օրենսդրական դաշտի հստակեցումը, ոլորտի տեխնիկական վերազինումը, կադրերի վերապատրաստումը, հասարակության տեղեկացվածության բարձրացումը, հասարակական կազմակերպությունների դերը:

11 мая председатель Постоянной комиссии НС по обороне, национальной безопасности и внутренним делам Мгер Шахгельдян принял делегацию, возглавлаемую Председател ем Международной автомобильной федерации Лорд ом Максом Руфусом Мослином.
Лорд Мослин отметил, что целью его визита в Армению является углубление сотрудничества с Автомобильной федерацией и Национальным советом по дорожной безопасности Армении, а также содействие преобразований в этой сфере. Было отмечено, что Федерация, сотрудничая с ООН и Всемирным Банком, осуществляет программы по дорожной безопасности в 40 странах мира, а в апреле 2007 года состоится неделя ООН по дорожной безопасности.
В качестве удачного примера сотрудничества была приведена Франция, где число погибших вследствие дорожных происшествий в прошлом году уменьшилось с 7500 до 5000, а коррупция в системе заметно убавилась.
Г-н Шахгельдян подчеркнул необходимость реформы в сфере дорожной безопасности, отметив, что Армения проделала значительные шаги в этом направлении. В этом контексте придавалась важность регламентированию законодательного поля, техническому оснащению сферы, переподготовке кадров, повышению информированности общественности и роли общественных организаций.