ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Լիլիթ Ստեփանյանը ԱԺ-Կառավարություն հարցուպատասխանի ժամանակ հարց է ուղղել ՀՀ աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի նախարար Նարեկ Մկրտչյանին՝ հետաքրքրվելով նախարարի՝ «Իմ քայլը» բարեգործական հիմնադրամում օրերս կայացած հանդիպումով:  Կառույցում նախարարը ծանոթացել է պատերազմի մասնակիցների մասնագիտական ներուժի բացահայտման պիլոտային ծրագրին:
«Ի՞նչ արդյունավետությամբ է գործել ծրագիրը, քանի՞ միջոցառում է եղել եւ քանի՞ մարդ է մասնակցել ծրագրին»,- հարցրել է պատգամավորը:
Նարեկ Մկրտչյանը հայտնել է, որ պիլոտային ծրագիրն իրականացվել է Շիրակի մարզում, ավելի քան 130 զինհաշմանդամություն ունեցող անձանցից ծրագրին մասնակցել է ավելի քան 40-ը: Մյուսները կա՛մ Հայաստանում չեն գտնվել, կա՛մ ընդգրկված են եղել այլ ծրագրերում եւ աշխատանքներում: Հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Մխիթար Հայրապետյանի հետ պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել ծրագիրը շարունակել եւս երկու մարզում:

During the National Assembly-Government Q&A session, the deputy of the NA Civil Contract Faction Lilit Stepanyan addressed a question to the RA Minister of Labor and Social Affairs Narek Mkrtchyan, inquiring the Minister about the meeting held recently in My Step Foundation. The Minister was acquainted with the pilot programme revelation of the war participants’ professional potential in the organization.
“In what efficiency worked the porogramme? How many measures were there? And how many people took part in the programme? the deputy asked.
Narek Mkrtchyan informed that the pilot programme was implemented in Shirak Marz, more than 40 persons out of more than 130 with military disability took part in the programme. The others either were not in Armenia, or were involved in other programmes and activities. An agreement was reached with the Founder Executive Director Mkhitar Hayrapetyan to continue the programme in two other marzes.