ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Լիլիթ Ստեփանյանը ԱԺ-Կառավարություն հարցուպատասխանի ժամանակ հարց է ուղղել ՀՀ աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի նախարար Նարեկ Մկրտչյանին՝ հետաքրքրվելով նախարարի՝ «Իմ քայլը» բարեգործական հիմնադրամում օրերս կայացած հանդիպումով:  Կառույցում նախարարը ծանոթացել է պատերազմի մասնակիցների մասնագիտական ներուժի բացահայտման պիլոտային ծրագրին:
«Ի՞նչ արդյունավետությամբ է գործել ծրագիրը, քանի՞ միջոցառում է եղել եւ քանի՞ մարդ է մասնակցել ծրագրին»,- հարցրել է պատգամավորը:
Նարեկ Մկրտչյանը հայտնել է, որ պիլոտային ծրագիրն իրականացվել է Շիրակի մարզում, ավելի քան 130 զինհաշմանդամություն ունեցող անձանցից ծրագրին մասնակցել է ավելի քան 40-ը: Մյուսները կա՛մ Հայաստանում չեն գտնվել, կա՛մ ընդգրկված են եղել այլ ծրագրերում եւ աշխատանքներում: Հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Մխիթար Հայրապետյանի հետ պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել ծրագիրը շարունակել եւս երկու մարզում:

В ходе сессии вопросов и ответов НС-Правительство депутат фракции НС "Гражданский договор" Л.Степанян обратилась с вопросом к министру труда и социальных вопросов Н.Мкртчяну, интересуясь недавно состоявшейся встречей министра в благотворительном фонде “Мой шаг”. В структуре министр ознакомился с пилотной программой выявления профессионального потенциала участников войны.
“Насколько эффективно сработала программа, сколько было проведено мероприятий и сколько человек участвовало в программе?”, - спросила депутат.
Н.Мкртчян сообщил, что пилотная программа реализована в Ширакской области, в ней приняли участие более 40 из 130 военных инвалидов. Остальные либо отсутствовали   в Армении, либо были вовлечены в другие программы и работы. Достигнута договоренность с исполнительным директором фонда М.Айрапетяном о продолжении программы еще в двух регионах.