Կարեւորվեց հայ-նորվեգական կապերի խորացումը
Մայիսի 12-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը ընդունեց Նորվեգիայի Թագավորության պետական քարտուղար  Հիեթիլ Սքոգրանդին:
Խորհրդարանի նախագահը բարձր գնահատեց հայ-նորվեգական միջխորհրդարանական կապերը եւ շնորհակալություն հայտնեց Նորվեգիայի իշխանություններին Նորվեգիայի փախստականների խորհրդի աշխատանքի համար:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվեցին նաեւ Հայաստանում նորվեգական ներդրումների մեծացմանը վերաբերող խնդիրներ: Փոխադարձաբար կարեւորվեց ժողովրդավարական բարեփոխումների խորացումը:
Նորվեգիայի Թագավորության պետական քարտուղար Հիեթիլ Սքոգրանդի խնդրանքով ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանն անդրադարձավ ՕԵԿ-ի կոալիցիայից դուրս գալու եւ խորհրդարանի նախագահի պաշտոնից իր հրաժարականին` պարզաբանելով այդ քայլի պատճառները:

Подчеркивалась важность углубления армяно-норвежских связей
12 мая Председатель НС РА Артур Багдасарян принял Государственного Секретаря Королевстава Норвегии Киетила Скогранда.
Председатель парламента высоко оценил армяно-норвежские межпарламентские связи и выразил благодарность властям Норвегии за работу Норвежского Совета беженцев.
В ходе встречи также были обсуждены вопросы, касающиеся увеличения норвежских инвестиций в Армению. Обе стороны подчеркнули важность углубления демократических реформ.
По просьбе Государственного Секретаря Королевстава Норвегии Киетила Скогранда Председатель НС Артур Багдасарян коснулся выхода ,,Страны Законности” из коалиции и своей отставки от должности Председателя парламента, разъяснив причины этих действий.