Կարեւորվեց հայ-նորվեգական կապերի խորացումը
Մայիսի 12-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը ընդունեց Նորվեգիայի Թագավորության պետական քարտուղար  Հիեթիլ Սքոգրանդին:
Խորհրդարանի նախագահը բարձր գնահատեց հայ-նորվեգական միջխորհրդարանական կապերը եւ շնորհակալություն հայտնեց Նորվեգիայի իշխանություններին Նորվեգիայի փախստականների խորհրդի աշխատանքի համար:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվեցին նաեւ Հայաստանում նորվեգական ներդրումների մեծացմանը վերաբերող խնդիրներ: Փոխադարձաբար կարեւորվեց ժողովրդավարական բարեփոխումների խորացումը:
Նորվեգիայի Թագավորության պետական քարտուղար Հիեթիլ Սքոգրանդի խնդրանքով ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանն անդրադարձավ ՕԵԿ-ի կոալիցիայից դուրս գալու եւ խորհրդարանի նախագահի պաշտոնից իր հրաժարականին` պարզաբանելով այդ քայլի պատճառները:

Deepening of Armenian-Norwegian Ties Highlighted
On May 12 Artur Baghdasaryan, RA NA President received Kjetil Skogrand, State Secretary of the Kingdom of Norway.
The Parliament President highly assessed the Armenian-Norwegian inter-parliamentary ties and expressed his gratitude to the authorities of Norway for the work of the Refugees Council of Norway.
During the meeting the sides discussed problems concerning the increase of the Norwegian investments in Armenia. They highlighted the deepening of democratic reforms.
Upon the request of Kjetil Skogrand, State Secretary of the Kingdom of Norway Artur Baghdasaryan, NA President touched upon the issue of the leave of OEK from coalition and his resignation from the office of the Parliament President, clarifying that step.