Պաշտոնական այցով Երեւանում գտնվող Իրաքի Հանրապետության խորհրդարանի Իրաք-Հայաստան բարեկամական խմբի ղեկավար Մոհամմեդ Սադիկ Մոհամմեդը, խմբի ղեկավարի տեղակալ Ուատբան Ջամիլ Մանսուրը, բարեկամական խմբի անդամները, ԻՀ ԱԳՆ Եվրոպայի վարչության Հայաստանի պատասխանատու, դիվանագետ Մուհամմեդ Հաթիֆ Մուջլի Ալ-Շուվայլին մարտի 14-ին այցելել են Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր:
Հյուրերը ծաղիկներ են խոնարհել Հայոց ցեղասպանության հիշատակը հավերժացնող անմար կրակի մոտ, լռությամբ հարգել Սուրբ նահատակների հիշատակը:
Նրանք եղել են նաեւ Ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտում, ծանոթացել Եղեռնի մասին հավաստող վավերագրերին, դիտել ցուցանմուշները:
Իրաքի Հանրապետության խորհրդարանի Իրաք-Հայաստան բարեկամական խմբի ղեկավար Մոհամմեդ Սադիկ Մոհամմեդը «Պատվավոր հյուրերի» հուշամատյանում գրառել է. «Ցեղասպանությունը, որին ենթարկվել է հայ ժողովուրդը թուրքերի, օսմանցիների կողմից, դեմ է մարդասիրությանը, մարդկությանը: Հույս ունենք, որ դրանք ապագայում չեն կրկնվի: Մաղթում ենք լավագույնը հայ ժողովրդին ու պետությանը»:

On March 14, the Head of Iraq-Armenia Friendship Group of Parliament of the Republic of Iraq being in Yerevan on an official visit Mohammad Sadik Mohammad, the Deputy Head of the Group Watban Jameel Mansoor Abdulazeez, the members of the Friendship Group, the Officer on Armenia of the Department of Europe of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Iraq, diplomat Muhammed Hatif Mujlly Alshuwaily visited Tsitsernakaberd Memorial Complex.
The guests laid flowers at the Eternal Fire perpetuating the memory of the Armenian Genocide and paid respects in one minute’s silence the memory of Holy Martyrs.
They have also been in the Genocide Museum-Institute, have got acquainted with the documents proving the massacre and observed the exhibits.
The Head of Iraq-Armenia Friendship Group of Parliament of the Republic of Iraq Mohammad Sadik Mohammad left a note in the Memory Book of Honourable Guests: “The Genocide that Armenian people were subjected by Turks, Ottomans, is against humanity. We hope that it will not be repeated in the future. We wish the Armenian people and the state all the best.”