Մայիսի 19-ին տեղի ունեցավ ԱԺ աշխատանքային խորհրդակցությունը, որը նախագահում էր ԱԺ նախագահի տեղակալ Տիգրան Թորոսյանը:
Խորհրդակցության ժամանակ քննարկվեցին ԱԺ երրորդ գումարման յոթերորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին որոշման նախագիծը եւ  մայիսի 22-25-ի ԱԺ չորսօրյա նիստերի օրակարգի նախագիծը: ԱԺ երրորդ գումարման յոթերորդ նստաշրջանի օրակարգիլրա ցումներ բաժնում ընդգրկվել են 11 օրինագծեր: ԱԺ առաջիկա չորսօրյա նիստերի օրակարգի նախագծում ընդգրկվել են 59 հարց, միջազգային 16 պայմանագիր:
ԱԺ երրորդ գումարման յոթերորդ նստաշրջանի օրկարգում լրացումներ կատարելու մասին որոշման նախագիծը եւ մայիսի 22-25-ի ԱԺ չորսօրյա նիստերի օրակարգի նախագիծը կհաստատվեն մայիսի 22-ի ԱԺ նիստում:

На рaбочем совещании НС
19 мая в НС состоялось рабочее совещание под председательством Заместителя Председателя НС Тиграна Торосяна.
Во время совещания были обсуждены проект постановления о внесении дополнений в повестку дня седьмой сессии НС третьего созыва и проект повестки дня четырехдневных заседаний НС от 22-25 мая. В раздел дополнений проекта повестки дня седьмой сессии НС третьего созыва включены 11 законопроектов. В проект повестки дня ближайших четырехдневных заседаний НС включены 59 вопросов и 16 международных договоров.
Проект постановления о внесении дополнений в повестку дня седьмой сессии НС третьего созыва и проект повестки дня четырехдневного заседания НС от 22-25 мая будут утверждены на заседании НС 22 мая.