Երեք տարիների համատեղ աշխատանք
Մայիսի 19-ին ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը հանդիպեց ԱԺ աշխատակազմի հետ եւ հիշեցնելով, որ մայիսի 22-ին խորհրդարանին է ներկայացնելու իր հրաժարականի դիմումը,  շնորհակալություն հայտնեց երեք տարիների համատեղ աշխատանքի համար:
«Վստահ կարող եմ ասել, որ երեք տարիների ընթացքում ձեզ հետ միասին բարձրացրել ենք Հայաստանի խորհրդարանի քաղաքական ու միջազգային հեղինակությունը: Մենք կարողացանք մեր աշխատանքի արդյունքում նաեւ տեսակետ հնչեցնել, սկզբունքներ պաշտպանել, խոսել այն արժեքների ու այն դերի մասին, որ պետք է ունենա երկրի օրենսդիր իշխանությունը»,-ասաց ԱԺ նախագահը: Արթուր Բաղդասարյանն նշեց, որինքը փորձել է կիրառել իր մոտեցումները, կատարել իր ծրագրած բարեփոխումները եւ օրենսդիր իշխանությունը դարձնել հեղինակություն ու կշիռ ունեցող կառույց:
Համատեղ արդյունավետ աշխատանքի համար աշխատակազմի անունից խորհրդարանի նախագահին շնորհակալություն հայտնեց ԱԺ աշխատակազմի ղեկավար Հայկ Քոթանյանը: Պարոն Քոթանյանը նշեց, որ այս ընթացքում, որպես պետական ծառայողներ, աշխատակազմի յուրաքանչյուր անդամ ձգտել է չթերանալ իր պարտականություններում:
ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը պատրաստակամություն հայտնեց այսուհետ եւս ցանկացած հարցում աջակցել աշխատակազմի անդամներին եւ արդեն որպես պատգամավոր շարունակել արդյունավետ համագործակցել խորհրդարանի աշխատակազմի հետ:

Three Years of Cooperative Work
On May 19 NA President Artur Baghdasaryan met with NA staff and reminding, that he will submit the resignation to the Parliament on May 22, thanked the staff for 3 years of cooperative work.
“I can firmly say, that during 3 years we raised the political and international authority of Armenian Parliament. As a result of our work, we were able also to present our view, to protect principles, to talk about the values and the role that country’s legislative power should possess,” said NA President. Artur Baghdasaryan mentioned, that he tried to promote his principles, fulfill his programmed reforms and turn the legislative power into the institution with influence and authority.
On behalf of the staff, Hayk Kotanyan, the Chief of NA Staff, thanked Artur Baghdasaryan for cooperative effective work. Mr. Kotanyan mentioned that during this period every member of the staff as state employees strived not to neglect their duties.
NA President Artur Baghdasaryan expressed readiness to promote staff members henceforth in any issue and continue effective cooperation with the Parliament staff already as a deputy.