Երեք տարիների համատեղ աշխատանք
Մայիսի 19-ին ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը հանդիպեց ԱԺ աշխատակազմի հետ եւ հիշեցնելով, որ մայիսի 22-ին խորհրդարանին է ներկայացնելու իր հրաժարականի դիմումը,  շնորհակալություն հայտնեց երեք տարիների համատեղ աշխատանքի համար:
«Վստահ կարող եմ ասել, որ երեք տարիների ընթացքում ձեզ հետ միասին բարձրացրել ենք Հայաստանի խորհրդարանի քաղաքական ու միջազգային հեղինակությունը: Մենք կարողացանք մեր աշխատանքի արդյունքում նաեւ տեսակետ հնչեցնել, սկզբունքներ պաշտպանել, խոսել այն արժեքների ու այն դերի մասին, որ պետք է ունենա երկրի օրենսդիր իշխանությունը»,-ասաց ԱԺ նախագահը: Արթուր Բաղդասարյանն նշեց, որինքը փորձել է կիրառել իր մոտեցումները, կատարել իր ծրագրած բարեփոխումները եւ օրենսդիր իշխանությունը դարձնել հեղինակություն ու կշիռ ունեցող կառույց:
Համատեղ արդյունավետ աշխատանքի համար աշխատակազմի անունից խորհրդարանի նախագահին շնորհակալություն հայտնեց ԱԺ աշխատակազմի ղեկավար Հայկ Քոթանյանը: Պարոն Քոթանյանը նշեց, որ այս ընթացքում, որպես պետական ծառայողներ, աշխատակազմի յուրաքանչյուր անդամ ձգտել է չթերանալ իր պարտականություններում:
ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը պատրաստակամություն հայտնեց այսուհետ եւս ցանկացած հարցում աջակցել աշխատակազմի անդամներին եւ արդեն որպես պատգամավոր շարունակել արդյունավետ համագործակցել խորհրդարանի աշխատակազմի հետ:

Три года совместной работы
19 мая Председатель НС РА Артур Багдасарян встретился с Аппаратом НС и напомнив, что 22 мая он представит парламенту заявление о своей отставке, выразил благодарность Аппарату НС за трехлетнюю совместную работу.
,,Я с уверенностью могу сказать, что в течение трех лет мы вместе с вами повышали политический и международный авторитет парламента Армении. Мы также смогли в результате нашей работы заявить о свей позиции, защищать принципы, говорить о ценностях и роли, которую должна играть законодательная власть страны”, - сказал Председатель НС. Артур Багдасарян отметил, что он пытался применять свои подходы, совершить намеченные им реформы и превратить законодательную власть в структуру, имеющую авторитет и вес.
Руководитель Аппарата НС Гайк Котанян от имени Аппарата НС выразил благодарность Председателю НС за совместную и плодотворную работу. Г-н Котанян отметил, что каждый член Аппарата в качестве государственного служащего стремился за этот период добросовестно выполнять свои обязанности.
Председатель НС Артур Багдасарян выразил готовность и впредь содействовать членам Аппарата НС в любом вопросе и продолжать эффективно сотрудничать с Аппаратом парламента уже в качестве депутата.