Ռուբեն Ռուբինյանն ընդունել է Խորվաթիա-Հայաստան բարեկամական խմբի ղեկավարի գլխավորած պատվիրակությանը
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալ Ռուբեն Ռուբինյանն ապրիլի 3-ին ընդունել է Խորվաթիայի խորհրդարանի Խորվաթիա-Հայաստան բարեկամական խմբի ղեկավար Դավոր Իվո Շտիրի գլխավորած պատվիրակությանը:
Ողջունելով հյուրերին` Ռուբեն Ռուբինյանն ընդգծել է, որ Հայաստանն ու Խորվաթիան ունեն պատմական եւ մշակութային ընդհանրություններ: Հայ-խորվաթական միջխորհրդարանական հարաբերությունների զարգացման գործում ԱԺ փոխնախագահը կարեւորել է բարեկամական խմբերի փոխայցերը, արդյունավետ փոխգործակցությունը:
Զրուցակիցներն արժեւորել են միջազգային հարթակներում ակտիվ համագործակցությունը:
Խորվաթ խորհրդարանականների խնդրանքով Ռուբեն Ռուբինյանը ներկայացրել է Հայաստան-Թուրքիա հարաբերությունների կարգավորման գործընթացի ներկայիս վիճակը, ինչպես նաեւ իրադրությունը տարածաշրջանում:
Խոսելով ՀՀ-ԵՄ համագործակցությունից` ԱԺ փոխնախագահն արժեւորել է Հայաստանում Եվրոպական միության քաղաքացիական դիտորդական առաքելության դերակատարությունը:
Շնորհակալություն հայտնելով ընդունելության համար` Խորվաթիա-Հայաստան բարեկամական խմբի անդամներն ընդգծել են երկկողմ կապերի աշխուժացման անհրաժեշտությունը, կարեւորել տարածաշրջանում խաղաղության հաստատումը:

On April 3, the Vice President of the RA National Assembly Ruben Rubinyan received the delegation led by the Head of Croatia-Armenia Friendship Group of the Croatian Parliament Davor Ivo Stier.
Welcoming the guests, Ruben Rubinyan underlined that Armenia and Croatia have historical and cultural commonalities. In the development of the Armenian-Croatian inter-parliamentary relations, the NA Vice-President highlighted the mutual visits of friendly groups and effective cooperation.
The interlocutors valued active cooperation on the international platforms.
At the Croatian parliamentarians’ request, Ruben Rubinyan presented the current state of the normalisation process of the Armenia-Turkey relations, as well as the situation in the region.
Speaking about the Armenia-EU cooperation, the NA Vice President appreciated the role of the European Union Civilian Observation Mission in Armenia.
Expressing gratitude for the reception, the members of the Croatia-Armenia Friendship Group underscored the necessity of revitalizing bilateral relations and attached importance the establishment of peace in the region.