Առաջարկվում է ստեղծել միասնական էլեկտրոնային հարթակ, որտեղ բազմաբնակարան շենքերի կառավարման մարմինները կտեղադրեն իրենց կողմից կատարվող ծանուցումները, իրազեկումներն ու հաշվետվությունները, ինչի արդյունքում բոլոր սեփականատերերը հնարավորություն կունենան նշված կայքի միջոցով տեղեկանալ քննարկվող հարցերին եւ ըստ ցանկության` մասնակցել նշված որոշումների ընդունմանը, ծանոթանալ հաշվետվություններին: Այս մասին ասել է ՀՀ տարածքային կառավարման եւ ենթակառուցվածքների նախարարի տեղակալ Վաչե Տերտերյանը` ԱԺ տարածքային կառավարման, տեղական ինքնակառավարման, գյուղատնտեսության եւ շրջակա միջավայրի պահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովի` ապրիլի 5-ի նիստում առաջին ընթերցմամբ քննարկման ներկայացնելով ««Բազմաբնակարան շենքի կառավարման մասին» օրենքում լրացումներ կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը:
Գործող կարգով բազմաբնակարան շենքի կառավարման մարմինը որոշում ընդունելու նպատակով շենքի սեփականատերերին ժողով անցկացնելու կամ իրազեկումների վերաբերյալ ուղարկում է ծանուցումներ: Կառավարման մարմինը ներկայացնում է նաեւ հաշվետվություններ աշխատանքների կատարման եւ ծախսված ֆինանսական միջոցների վերաբերյալ:
Ծանուցումներն ուղարկվում են փոստային ծառայության միջոցով, տրամադրվում են առձեռն կամ փակցվում շենքի տեսանելի վայրերում: Ծանուցումները, իրազեկումները եւ հաշվետվությունները նշված եղանակով ներկայացնելն արդյունավետ միջոց չէ, քանի որ հաճախ շենքի բաժնային սեփականատերերը չեն ստանում ծանուցումը տանը չլինելու կամ այլ պատճառով, իսկ տեսանելի վայրում փակցված ծանուցումները որոշ դեպքերում պատռվում են կամ փակցվելուց հետո սեղմ ժամկետում հեռացվում:
Նիստում երկրորդ ընթերցմամբ քննարկվել են «Աղբահանության եւ սանիտարական մաքրման մասին» օրենքում եւ Վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ օրենսգրքում առաջարկվող լրացումները եւ փոփոխությունները: Կատարվել են խմբագրական բնույթի փոփոխություններ: Փաթեթն արժանացել է հանձնաժողովի դրական եզրակացությանը:

It is proposed to create a unified electronic platform where the governing bodies of multi-apartment buildings will submit their notices, notifications and reports implemented by them, as a result of which all owners will have the opportunity to learn about the debated issues through the mentioned website and, if they wish, take part in the adoption of the mentioned decisions, get acquainted with the reports. This was stated by the RA Deputy Minister of Territorial Administration and Infrastructure Vache Terteryan during April 5 sitting of the NA Standing Committee on Territorial Administration, Local Self-Government, Agriculture and Environment Protection presenting the draft law on Making Addenda to the Law on Management of Multi- Apartment Buildings in the first reading.
According to the current order, the governing body of multi-apartment buildings sends notices to the owners of the building regarding holding a meeting or notifications in order to make a decision. The governing body also submits reports on the performance of work and spent financial means.
Notices are sent by mail, delivered by hand, or posted in visible places on the building. Submitting the notices, notifications and reports in the mentioned way is not effective.
The proposed addenda and amendments to the law on Waste Removal and Sanitary Cleaning and the Code on Administrative Offenses were debated in the second reading. Editorial changes have been made. The package was endorsed by the Committee.