Մայիսի 25-ին  «Եվրատեսիլ-2006» երգի մրցույթին մասնակցած Անդրեն եւ ստեղծագործական խումբը հյուրընկալվեցին ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի եւ երիտասարդության հարցերի մշտական հանձնաժողովում: Անդրեի հետ հանդիպմանը մասնակցում էին նաեւ  ԱԺ աշխատակազմի ներկայացուցիչներ, պատգամավորներ եւ լրագրողներ:
ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի եւ երիտասարդության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Հրանուշ Հակոբյանի գնահատմամբ` Հայաստանն առաջին անգամ էր մասնակցում այս հեղինակավոր մրցույթին, բայց ստեղծագործական խումբը կարողացավ կարճ ժամանակում լավ երգ գրել, ճիշտ երգիչ ընտրել եւ պատվով դուրս գալ այդ փորձությունից: «Մենք երկու հաղթանակ տարանք: Նախ` Անդրեն կարողացավ եզրափակիչ փուլ անցնել, երկրորդ` եզրափակիչում տեղ գրավել առաջին տասնյակում` ապահովելով գալիք տարի Ֆինլանդիայում կայանալիք «Եվրատեսիլ-2007»-ի եզրափակիչին Հայաստանի մասնակցությունը»,- նշեց տիկին Հակոբյանը: ԱԺ պատգամավորի դիտարկմամբ` այս մրցույթը կարեւոր էր նաեւ նրանով, որ կրկին ցույց տվեց հայ ժողովրդի միասնականությունը: Նա հաղթանակի առթիվ Անդրեին նվիրեց Ազգային ժողովի անվանական ժամացույց:
Ըստ Անդրեի` առաջին անգամ «Եվրատեսիլ-2006» երգի մրցույթում կարեւորը արժանապատիվ ներկայանալն էր: Նա նշեց, որ այս մրցույթից հետո բոլորը ավելի լավ Ճանաչեցին այն փոքր երկիրը, որ  կոչվում է Հայաստան: Նա պատմեց  նաեւ «Եվրատեսիլ-2006» երգի մրցույթից իր տպավորություների մասին եւ պատասխանեց ներկաների հարցերին:

25 мая участвовавший в конкурсе песни ,,Евровидение-2006” Андре и творческая группа посетили Постоянную комиссию НС по вопросам науки, образования, культуры и молодежи. Во встрече с Андре также принимали участие представители Аппарата НС, депутаты НС и журналисты.
По оценке председателя Постоянной комиссии НС по вопросам науки, образования, культуры и молодежи Грануш Акопян, Армения впервые принимала участие в этом авторитетном конкурсе, но творческая группа смогла в короткие сроки создать хорошую песню, правильно подобрать певца и с честью выйти из этого испытания. ,,Мы одержали две победы. Во-первых, Андре смог выйти в финал, а во-вторых, занять место в первой десятке финала, обеспечив в будущем году участие представителя Армении в финале ,,Евровидения-2007” в Финляндии ”, - отметила г-жа Акопян. По наблюдениям депутата НС, этот конкурс также важен тем, что он еще раз показал единство армянского народа. Г-жа Акопян подарила Андре по случаю победы именные часы Национального Собрания.
По мнению Андре, было очень важно достойно выступить на конкурсе песни ,,Евровидение-2006”. Он отметил, что после этого конкурса люди лучше узнали маленькую страну под названием Армения. Он также рассказал о своих впечатлениях от конкурса песни ,,Евровидение-2006” и ответил на вопросы присутствующих.