Մայիսի 25-ին  «Եվրատեսիլ-2006» երգի մրցույթին մասնակցած Անդրեն եւ ստեղծագործական խումբը հյուրընկալվեցին ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի եւ երիտասարդության հարցերի մշտական հանձնաժողովում: Անդրեի հետ հանդիպմանը մասնակցում էին նաեւ  ԱԺ աշխատակազմի ներկայացուցիչներ, պատգամավորներ եւ լրագրողներ:
ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի եւ երիտասարդության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Հրանուշ Հակոբյանի գնահատմամբ` Հայաստանն առաջին անգամ էր մասնակցում այս հեղինակավոր մրցույթին, բայց ստեղծագործական խումբը կարողացավ կարճ ժամանակում լավ երգ գրել, ճիշտ երգիչ ընտրել եւ պատվով դուրս գալ այդ փորձությունից: «Մենք երկու հաղթանակ տարանք: Նախ` Անդրեն կարողացավ եզրափակիչ փուլ անցնել, երկրորդ` եզրափակիչում տեղ գրավել առաջին տասնյակում` ապահովելով գալիք տարի Ֆինլանդիայում կայանալիք «Եվրատեսիլ-2007»-ի եզրափակիչին Հայաստանի մասնակցությունը»,- նշեց տիկին Հակոբյանը: ԱԺ պատգամավորի դիտարկմամբ` այս մրցույթը կարեւոր էր նաեւ նրանով, որ կրկին ցույց տվեց հայ ժողովրդի միասնականությունը: Նա հաղթանակի առթիվ Անդրեին նվիրեց Ազգային ժողովի անվանական ժամացույց:
Ըստ Անդրեի` առաջին անգամ «Եվրատեսիլ-2006» երգի մրցույթում կարեւորը արժանապատիվ ներկայանալն էր: Նա նշեց, որ այս մրցույթից հետո բոլորը ավելի լավ Ճանաչեցին այն փոքր երկիրը, որ  կոչվում է Հայաստան: Նա պատմեց  նաեւ «Եվրատեսիլ-2006» երգի մրցույթից իր տպավորություների մասին եւ պատասխանեց ներկաների հարցերին:

On May 25 Andre who took part in Eurovision-2006 Song Contest and the creative group were hosted by the NA Standing Committee on Science, Education, Culture and Youth. The representatives of NA staff, MPs and journalists also participated at the meeting with Andre.
As Hranush Hakobyan, Chairwoman of the Standing Committee assessed though Armenia first time ever participates in the Eurovision Song Contest this year, but the creative group could compose a good song, select the right singer and come out from that experience with honour during this short period of time. “We won two victories. First, Andre could reach the final, second, he took the tenth place in the final, providing the right for Armenia to take part in the final of Eurovision 2007, which will take place in Finland next year,” noted Mrs. Hakobyan. As the MP observed, the importance of this Contest is that it once more showed the Armenians’ unity all over the world. She gave Andre as a present a watch engraved with the name of the National Assembly on the occasion of his victory.
According to Andre, the most important thing in Eurovision-2006 Song Contest was to appear in an appropriate manner. He noted that everyone became better familiarized with the small country called Armenia after this Contest. He also told about his impressions of Eurovision-2006 Song Contest and answered the questions of those present.