Ապրիլի 11-ի Ադրբեջանի հետ բախումն արդյո՞ք հնարավոր էր բացառել, նման ռիսկայնություն ունեցող հատվածներ էլի կա՞ն. ԱԺ-Կառավարություն հարցուպատասախանի ժամանակ հետաքրքրվել է «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Սերգեյ Բագրատյանը:
ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը տեղեկացրել է, որ միջադեպը տեղի է ունեցել սահմանային ճշգրտման արդյունքում. տեղի է ունեցել հրմշտոց, հետո բախում, որը բերել է անցանկալի հետեւանքների:
«ՀՀ սահմանի ամբողջ երկայնքով` մի հատվածում ՀՀ սահմանապահ ուժերը, մնացած հատվածներում` ՀՀ զինված ուժերը, մարտական հերթապահություն են իրականացնում: Խնդրահարույց հատվածը շարունակում է ճշգրտվել: Հասարակությանն արդեն հայտնի են պատճառները, թե ինչպես տեղի ունեցան հայտնի դեպքերը»,- ասել է Պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը:

Was it possible to exclude April 11 clash with Azerbaijan? Are there any parts such riskiness? the deputy of the Civil Contract Faction Sergey Bagratyan inquired during the NA-Government Q&A.
The RA Minister of Defense Suren Papikyan informed that incident took place as a result of border adjustment: stampede took place, then – clash, which resulted in undesirable consequences.
“Along the whole border, in one part the RA border forces, in the remaining parts – the RA Armed Forces perform combat duty. The problematic part continues to be specified. The society knows already the reasons how the well-known cases took place,” the Minister of Defense said.