ՀՀ աշխատանքային օրենսգրքում լրացումներ նախատեսող օրենքի նախագիծը երկրորդ ընթարցմամբ քննարկվել եւ դրական եզրակացություն է ստացել ԱԺ աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովի՝ ապրիլի 13-ի արտահերթ նիստում:
ՀՀ աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի նախարարի տեղակալ Ռուբեն Սարգսյանը տեղեկացրել է, որ առաջինից երկրորդ ընթերցում ընկած ժամանակահատվածում գրավոր առաջարկներ չեն եղել: Անդրադարձ է եղել հստակեցնող բնույթի առաջարկների:
Հանձնաժողովի նախագահ Հերիքնազ Տիգրանյանը նշել է, որ փետրվարից հայտարարված են վարժական հավաքներ եւ առաջին խումբն արդեն մարտին ներգրավվել է այդ հավաքներին: Աշխատավարձի վճարման հետ կապված խնդիրները բացառելու նպատակով առաջարկվել է օրենքը կիրառել նաեւ այս պահին վարժական հավաքներին մասնակցող անձանց նկատմամբ` ամրագրելով, որ օրենքը տարածվում է 2023 թվականի հունվարի 1-ից հետո ծագած հարաբերությունների վրա:

The draft law designing addenda to the RA Labor Code was debated and endorsed at the extraordinary sitting of the NA Standing Committee on Labor and Social Affairs in the second reading on April 13.
The RA Deputy Minister of Labor and Social Affairs Ruben Sargsyan informed that there were no written proposals from the first to the second reading. Clarifying proposals were addressed.
The Committee Chair Heriknaz Tigranyan noted that training gatherings have been announced since February and the first group was involved in those gatherings in March. In order to exclude problems regarding the salary payment, it was proposed to apply the law to the persons currently taking part the training gatherings, fixing that the law applies to relationships that arose after 1 January 2023 .