ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Հակոբ Արշակյանը, Պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ Տիգրան Աբրահամյանը, Տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամ Հովիկ Աղազարյանը, Տարածաշրջանային եւ եվրասիական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ Վաղարշակ Հակոբյանը, անդամներ Ալեքսեյ Սանդիկովը եւ Միքայել Թումասյանը տեսակապի միջոցով մասնակցել են ապրիլի 20-ին կայացած ՀԱՊԿ ԽՎ մշտական հանձնաժողովների համատեղ առցանց արտահերթ նիստին:
Նիստի ընթացքում քննարկվել եւ հավանության են արժանացել տարածաշրջանային անվտանգությանը եւ խորհրդարանների համագործակցությանն առնչվող մի շարք հարցեր:
Հայկական պատվիրակության անդամները ներկայացրել են առաջարկներ, որոնք ընդունվել են գործընկերների կողմից:

On April 20, the RA NA Vice President Hakob Arshakyan, the member of the Standing Committee on Defense and Security Tigran Abrahamyan, the member of the Standing Committee on Economic Affairs Hovik Aghazaryan, the Deputy Chair of the Standing Committee on Regional and Eurasian Integration Vagharshak Hakobyan, the members of the Committee Aleksey Sandikov and Mikayel Tumasyan took part in the online extraordinary meeting of the CSTO PA Standing Committees through video conference.
During the meeting a number of issues regarding the regional security and cooperation of the parliaments were discussed approved.
The members of the Armenian delegation presented proposals, which were accepted by their colleagues.