Հունիսի 1-ին Ազգային ժողովի գիտության, կրթության, մշակույթի եւ երիտասարդության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Հրանուշ Հակոբյանը հանդիպեց Բելգիայի Անտվերպենի համալսարանի ռեկտորՖրենսիս վան Լունին եւ համալսարանի միջազգային տնտեսագիտության, ղեկավարման եւ դիվանագիտության մասի վարիչ Լյուդո Քյուվերսին:
Տիկին Հակոբյանը հյուրերին ծանոթացրեց  Հայաստանում կրթական բարեփոխումներիընթացքին եւ հույս հայտնեց, որ բելգիական կրթական փորձը օգտակար կարող է լինել այս ոլորտումմեր երկրի եվրաինտեգրմանը` որպես ուղղություն նշելով համալսարանների  միջեւ գործնական կապերի ստեղծումը, դասախոսների փոխանակումները, ուսանողների փոխայցերը եւ համատեղ ծրագրերի իրականացումը:
Պարոն Ֆրենսիս վան Լունը ներկայացրեց բելգիական կրթական համակարգի առանձնահատկությունները` պատրաստակամություն հայտնելով աջակցել երկու երկրների բարձրագույն ուսումնական հաստատությունների միջեւ կապերի հաստատմանն ու նպաստել Հայաստանում կրթական բարեփոխումների ընթացքին:
Հունիսի 1-ին խորհրդարանի արտահերթ նիստն սկսեց քվեարկություններով: Ազգային ժողովն ընդունեց  նախորդ օրը քննարկված բոլոր օրակարգային հարցերը, այնուհետեւ անցավ Ազգային ժողովի նախագահի ընտրության հարցին:ՀՀԿ խմբակցության ղեկավար Գալուստ Սահակյանն առաջադրեց ԱԺ եւ Հանրապետական կուսակցության փոխնախագահ ...
Հունիսի 1-ին Ազգային ժողովի գիտության, կրթության, մշակույթի եւ երիտասարդության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Հրանուշ Հակոբյանն ընդունեց Հայաստանում  գտնվող մի խումբ լիբանանահայ բարերարների:Տիկին Հակոբյանը ներկայացրեց Ազգային ժողովի գործառույթները, կառուցվածքը, օրենսդրական գործընթացները, ...

On June 1 the Chairwoman of the NA Standing Committee on Science, Education, Culture and Youth Affairs Hranush Hakobyan met with the Rector of the University of Antwerp, Belgium Prof. Dr. Francis Van Loon and Ludo Cuyvers, the Co-Chair of International Management Department.
Mrs. Hakobyan familiarized Prof. Dr. Francis Van Loon with the process of Armenian educational reforms and hoped that the Belgian educational experience can be helpful in the sphere of Euro integration, mentioning the establishment of business relations between universities, the exchange of teachers, the students' visits and the fulfillment of joint programmes.
Prof. Dr. Francis Van Loon presented the peculiarities of the Belgian educational system, expressing readiness to assist in the establishment of relationships between two countries’ high educational systems and to promote the process of educational reforms in Armenia.
The June 1 special session started with voting. The MPs adopted all agenda issues debated previous day. Then they referred to the NA Speaker election issue. Head of RPA faction Galust Sahakyan proposed the candidacy of Tigran Torosyan, the NA Vice-Speaker and Republican Party Deputy Chairperson. Hak...
On June 1 Hranush Hakobyan, Chairwoman of the NA Standing Committee on Science, Culture and Youth, received a group of Lebanese-Armenian benefactors being in Armenia.Mrs. Hakobyan introduced the functions, structure, legislative processes of the National Assembly, answered the guests’ questions, whi...