Հունիսի 1-ին Ազգային ժողովի գիտության, կրթության, մշակույթի եւ երիտասարդության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Հրանուշ Հակոբյանն ընդունեց Հայաստանում  գտնվող մի խումբ լիբանանահայ բարերարների:
Տիկին Հակոբյանը ներկայացրեց Ազգային ժողովի գործառույթները, կառուցվածքը, օրենսդրական գործընթացները, պատասխանեց հյուրերի հարցերին, որոնք վերաբերում էին Հայաստանում իրականացվող տնտեսական ու կրթական բարեփոխումներին, քաղաքական անցուդարձերին ու մշակութային կյանքին:
Հյուրերի գնահատմամբ` ավելի լավ է մեկ անգամ հայրենիքում լինել եւ սեփական աչքերով տեսնել նրա կյանքը, դրական լիցքեր ստանալ, քան ցանկացած լրատվամիջոցով կցկտուր տեղեկություններ ունենալ: «Այս այցից հետո հայրենիքը անընդհատ ձգելու է մեզ», - հավաստիացնում էին լիբանանահայ բարերարները:
Հունիսի 1-ին խորհրդարանի արտահերթ նիստն սկսեց քվեարկություններով: Ազգային ժողովն ընդունեց  նախորդ օրը քննարկված բոլոր օրակարգային հարցերը, այնուհետեւ անցավ Ազգային ժողովի նախագահի ընտրության հարցին:ՀՀԿ խմբակցության ղեկավար Գալուստ Սահակյանն առաջադրեց ԱԺ եւ Հանրապետական կուսակցության փոխնախագահ ...
Հունիսի 1-ին Ազգային ժողովի գիտության, կրթության, մշակույթի եւ երիտասարդության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Հրանուշ Հակոբյանը հանդիպեց Բելգիայի Անտվերպենի համալսարանի ռեկտորՖրենսիս վան Լունին եւ համալսարանի միջազգային տնտեսագիտության, ղեկավարման եւ դիվանագիտության մասի վարիչ Լյուդո Քյուվերսի...

1 июня председатель Постоянной комиссии НС по вопросам науки, образования, культуры и молодежи Грануш Акопян приняла группу находящихся в Армении ливанских благотворителей-армян.
Г-жа Акопян представила деятельность, структуру, законодательные процессы Национального Собрания и ответила на вопросы гостей, касающиеся осуществляемых экономических и образовательных реформ, политических событий и культурной жизни Армении.
По оценке гостей, лучше один раз побывать на Родине и собственными глазами увидеть ее жизнь, получить позитивный заряд, чем иметь скомканную информацию о ней из любых средств массовой информации. ,,После этого визита Родина будет притягивать нас постоянно ”, - заверили ливанские благотворители.
1 июня внеочередное заседание парламента началось с голосования.Национальное Собрание приняло все обсужденные в предыдущий день вопросы повестки дня, затем перешло к вопросу избрания Председателя НС. Руководитель фракции РПА Г.Саакян предложил кандидатуру зампредседателя  НС и Республиканской п...
1 июня  председатель Постоянной комиссии НС по вопросам науки, образования, культуры и молодежи Г.Акопян встретилась с ректором Антверпенского университета в Бельгии Френсисом ван Луном и заведующим департаментом международной экономики, управления и дипломатии Людо Кюверсом.Г-жа Акопян ознаком...