Հունիսի 1-ին Ազգային ժողովի գիտության, կրթության, մշակույթի եւ երիտասարդության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Հրանուշ Հակոբյանն ընդունեց Հայաստանում  գտնվող մի խումբ լիբանանահայ բարերարների:
Տիկին Հակոբյանը ներկայացրեց Ազգային ժողովի գործառույթները, կառուցվածքը, օրենսդրական գործընթացները, պատասխանեց հյուրերի հարցերին, որոնք վերաբերում էին Հայաստանում իրականացվող տնտեսական ու կրթական բարեփոխումներին, քաղաքական անցուդարձերին ու մշակութային կյանքին:
Հյուրերի գնահատմամբ` ավելի լավ է մեկ անգամ հայրենիքում լինել եւ սեփական աչքերով տեսնել նրա կյանքը, դրական լիցքեր ստանալ, քան ցանկացած լրատվամիջոցով կցկտուր տեղեկություններ ունենալ: «Այս այցից հետո հայրենիքը անընդհատ ձգելու է մեզ», - հավաստիացնում էին լիբանանահայ բարերարները:
Հունիսի 1-ին խորհրդարանի արտահերթ նիստն սկսեց քվեարկություններով: Ազգային ժողովն ընդունեց  նախորդ օրը քննարկված բոլոր օրակարգային հարցերը, այնուհետեւ անցավ Ազգային ժողովի նախագահի ընտրության հարցին:ՀՀԿ խմբակցության ղեկավար Գալուստ Սահակյանն առաջադրեց ԱԺ եւ Հանրապետական կուսակցության փոխնախագահ ...
Հունիսի 1-ին Ազգային ժողովի գիտության, կրթության, մշակույթի եւ երիտասարդության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Հրանուշ Հակոբյանը հանդիպեց Բելգիայի Անտվերպենի համալսարանի ռեկտորՖրենսիս վան Լունին եւ համալսարանի միջազգային տնտեսագիտության, ղեկավարման եւ դիվանագիտության մասի վարիչ Լյուդո Քյուվերսի...

On June 1 Hranush Hakobyan, Chairwoman of the NA Standing Committee on Science, Culture and Youth, received a group of Lebanese-Armenian benefactors being in Armenia.
Mrs. Hakobyan introduced the functions, structure, legislative processes of the National Assembly, answered the guests’ questions, which related to the ongoing economic and educational reforms in Armenia, political events and cultural life.
As the guests assessed, it’s better to be in the Motherland once and see its life with his/her own eyes, get positive impetus than have disconnected information through any media. “After this visit the Motherland will bring us back all the time,” ensured the Lebanese-Armenian benefactors.
The June 1 special session started with voting. The MPs adopted all agenda issues debated previous day. Then they referred to the NA Speaker election issue. Head of RPA faction Galust Sahakyan proposed the candidacy of Tigran Torosyan, the NA Vice-Speaker and Republican Party Deputy Chairperson. Hak...
On June 1 the Chairwoman of the NA Standing Committee on Science, Education, Culture and Youth Affairs Hranush Hakobyan met with the Rector of the University of Antwerp, Belgium Prof. Dr. Francis Van Loon and Ludo Cuyvers, the Co-Chair of International Management Department.Mrs. Hakobyan familiarize...