«Հրդեհային անվտանգության մասին» օրենքում եւ կից օրենքներում փոփոխություններ նախատեսող օրենսդրական փաթեթը երկրորդ ընթերցմամբ քննարկվել է ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի՝ մայիսի 2-ի արտահերթ նիստում:
Առաջինից երկրորդ ընթերցում ընկած ժամանակահատվածում Կառավարությունն առաջարկել է մեկ փոփոխություն կատարել «Տեխնիկական անվտանգության ապահովման պետական կարգավորման մասին» օրենքում:
«Առաջարկվում է սահմանել, որ օրենքում նախատեսվող փոփոխություններն ու լրացումներն ուժի մեջ մտնեն օրենքը ստորագրելուց 10 օր հետո»,- ասել է ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տեսչական մարմինների աշխատանքների համակարգման գրասենյակի ղեկավարի պարտականությունները կատարող Արմեն Դանիելյանը:

The legislative package envisaging amendments in the law on Fire Safety and related laws was debated at the extraordinary sitting of the NA Standing Committee on State and Legal Affairs in the second reading on May 2.
The Government proposed to make one amendment in the law on State Regulation of Technical Security during the period from the first to the second reading.
“It is proposed to define that the amendments and addenda designed in the law shall enter into force 10 days after signing the law,” the Acting Head of the Coordination Bureau of Inspection Bodies Armen Danielyan said.