ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Մարիա Կարապետյանն Ազգային ժողով-Կառավարություն հարցուպատասխանի ընթացքում անդրադարձել է մամուլի այն հրապարակմանը, ըստ որի` Քննչական կոմիտեի եւ Ոստիկանության աշխատակիցները նախաքննական մարմնի որոշմամբ ապրիլի 23-ին խուզարկել են գիշերային ակումբներից մեկը, ձերբակալել եւ ոստիկանության կենտրոնական բաժին են տեղափոխել 41 անձ: Պատգամավորը հետաքրքրվել է` այդ գործողության արդյունքում ի՞նչ  քանակությամբ թմրանյութեր են հայտնաբերվել:
ՆԳ նախարար Վահե Ղազարյանը տեղեկացրել է, որ Ոստիկանության համապատասխան ստորաբաժանման աշխատակիցները քրեական վարույթի շրջանակում պատգամավորի բարձրաձայնած ակումբում խուզարկություն են իրականացրել եւ ոստիկանության համապատասխան բաժին բերման ենթարկված 41 քաղաքացուց 4-ի մոտ հայտնաբերվել են տարբեր տեսակի թմրանյութեր:
«Ոստիկանապետի կողմից նշանակվել է ծառայողական քննություն, եւ այսօր դեպքի հետ կապված նախաձեռնվել է քրեական վարույթ: Ծառայողական քննությունը կկասեցվի մինչեւ նախաքննության ավարտը»,- նշել է ՆԳ նախարարը եւ հավելել, որ գործողությունների իրավաչափությունը կպարզեն նախաքննությունը եւ ծառայողական քննությունը:

During the National Assembly-Government Q&A session, the deputy of the NA Civil Contract Faction Maria Karapetyan touched upon the press publication, according to which the Investigative Committee and Police officers searched one of the night clubs on April 23 by the decision of the pre-investigative body, arrested 41 persons and moved them to the central police department. The deputy inquired about the amount of drugs found as a result of that operation.
The Minister of Internal Affairs Vahe Ghazaryan informed that the officers of the relevant police department conducted search in the club mentioned by the deputy within the framework of the criminal proceedings and 4 out of the 41 citizens brought to the relevant police department were found with different types of drugs.
“An official investigation was appointed by the Chief of police, and criminal proceedings were initiated in connection with the incident today. The official investigation will be suspended until the preliminary investigation is completed,” the Minister of Internal Affairs noted and added that the legality of the actions will be clarified by the preliminary investigation and the official investigation.